ХризоберилХризоберил – це алюмінат берилію. Мінерал має й інші назви – цимофан, александрит, вайдуріам, хрісоберіл. Відноситься хризоберил до коштовних каменів.

Його забарвлення буває жовто-золотистим, червоним, брунатним, безбарвним та фіолетовим. Так само камінь може володіти і всіма відтінками зеленого – від зовсім блідих жовтих до зелено-брунатних. Різні відтінки хризоберилу залежать від його другорядних домішок. Самі бліді жовтуваті кольори зобов’язані своїм відтінком домішкам заліза, а зелені – хрому.

Камінь утворює друзи в пустотах і включення в слюдних сланцях і граніті. Зустрічається мінерал в пегматитових жилах, в різних утвореннях, відомі родовища – Мадагаскар, Цейлон і Бразилія. У родовищах США і Уралу знайдений хризоберил у вигляді добре утворених друз і кристалів. Також мінерал можна отримати і штучним шляхом.

Камінь хризоберил

Хризоберил є рідкісним каменем, який завдяки своєму ефекту *котячого ока* користувався колись величезною популярністю. Для виготовлення простих і звичайних ювелірних прикрас він застосовується дуже рідко, хоча вважається цілком придатним для цих цілей через високу твердость. Найбільше цінуються камені з хорошим проявом ефектів *котячого ока* і світловий гри. Їх обробляють у формі кабошонів.

Хризоберил, прикраси

Ще в Стародавній Русі вважалося, що цей камінь може вберегти свого власника від надмірного сп’яніння алкоголем. У народній медицині існує думка, то він лікує різні шкірні захворювання, навіть проказу і коросту. Якщо у людини підвищена збудливість, східна медицина дуже радить йому носити прикраси з цим мінералом. Також такі прикраси сприяють очищенню крові.

Хризоберил, амулетДеякі фахівці літотерапії вважають, що він може надавати позитивний вплив на серцево-судинну систему. Фіолетовим хризоберилам приписують властивості, які сприяють швидкому одужанню при струсах мозку.

Як амулет його використовували в давньоіндійській магії. Вважалося, що він допомагає розуміти мову звірів. В європейських країнах вважалося, що якщо у чоловіка на руці надітий перстень з цим каменем, то він не буде обділений жіночою увагою. Сучасні маги рекомендують хризоберил для залучення успіху, він оберігає людину від поспішних рішень, розвиває проникливість і інтуїцію.

Протегує найбільше людям-Ракам. Камінь дарує їм удачу і душевну рівновагу.

Залишити коментар

*

Вгору