Хризопраз – мінерал, який вражає своїм зеленим глибоким кольором, відтінок якого варіюється від ніжного світло-блакитного до соковитого, яскраво-смарагдового. За це хризопраз іноді можна сплутати навіть з самим смарагдом. А насправді хризопраз – це одна з різновидів досить поширеного кварцу-халцедону, але цінніша.

Хризопраз

Чудовий виробний і ювелірний камінь хризопраз був досить відомий в Стародавніх Римі і Греції, проте тільки у вісімнадцятому столітті знайшов свою найбільшу популярність. Видобувають мінерал на території Бразилії, США і деяких пострадянських держав. На сьогоднішній день найбільшим постачальником хризопразу є Австралія. Вона забезпечує поставку найякісніших каменів на ювелірний ринок. Оцінюється мінерал в залежності від свого розміру і забарвлення. Чим більше камінь, чим яскравіше, інтенсивніше і однорідніше його колір, тим ціна його вище.

Хризопраз, виріб

У давнину люди помітили, що хризопраз можна використовувати в лікувальних цілях. Він надає ефективну допомогу при лікуванні різного роду захворювань внутрішніх органів і очей, допомагає очищенню крові, а при мігрені і ревматизмі помітно знижує біль. В Індії його використовували, можна сказати навіть – широко використовували для нормалізації серцевої діяльності і для того, щоб привести артеріальний тиск в норму. Крім цього, серед людей поширена думка, що сам камінь, а також вода, яку на ньому настояли, сприяють значному поліпшенню як психологічного, так і фізичного стану.

Камінь хризопразВ магічній сфері хризопраз служить символом успіху і здоров’я. Також його застосовують як талісман для людей-новаторів, спраглих оновлень і не сприймаючих традиційних рішень виникаючих проблем. Хризопраз дуже цінний як оберіг від порчі, лихого ока і енергетичного вампіризму. У людей, які мають брехливий, підозрілий і злий характер, камінь *працювати* не буде. А ось відкритим, щирим і чесним людям він принесе удачу в будь-яких їхніх починаннях. Більш того, в деяких випадках було відмічено, що хризопраз, передчуваючи лихо, що насувається, попереджав про це свого господаря, при цьому він міняв свій колір і ставав більш темним і каламутним. Більш ефективними магічні властивості каменю будуть в тому випадку, коли у виробах він буде поєднуватися з сріблом. Хризопразу надають сили Меркурій, Уран і Юпітер. Камінь ідеально підходить людям, які народилися під знаком Водолія, а для Раків і Львів він буде абсолютно даремний, тому як для них він себе не проявлятиме зовсім. Щоб посилити якості мінералу, носити його найкраще в срібній оправі на мізинці.

Залишити коментар

*

Вгору