Сідниця є одним з трьох місць для введення внутрішньом'язової ін'єкції. Для людини, яка не має медичної освіти, укол в сідницю буде найкращим варіантом, так як можливі негативні наслідки в даному місці мінімальні. Але в будь-якому разі виконання цієї процедури вимагає граничної обережності і суворого дотримання інструкції. В іншому випадку можна пошкодити нерв або викликати сильну кровотечу.

 1. Ретельно вимийте руки.Якщо час дозволяє, ви Укол в сідницю також можете прийняти душ. Це не так для стерильності як для розслаблення.
 2. Візьміть шприц. Він повинен бути в непошкодженій стерильній упаковці.
 3. Наповніть шприц необхідними ліками. Перевірте, чи немає в ньому бульбашок повітря. Для цього підніміть шприц голкою вгору і натисніть на поршень.
 4. Попросіть хворого лягти на живіт. Звичайно, можна робити це і стоячи, але для вашої зручності краще, щоб хворий лежав.
 5. Для того щоб зрозуміти куди потрібно робити укол, умовно поділіть сідницю на чотири частини. Колоти потрібно у верхній зовнішній квадрат.
 6. Протріть місце для уколу змоченою у спирті ваткою.
 7. Тепер впевненим рухом введіть голку. Чим рішучіший буде ваш рух, тим менше дискомфорту ви завдасте хворому.
 8. Трохи відтягніть поршень назад, щоб перевірити, чи не потрапили ви в вену. Якщо в шприці виявиться кров, значить вам доведеться вибрати інше місце для уколу.
 9. Якщо в шприці не буде крові, можете вводити ліки. Для цього натисніть поршень до упору.
 10. Коли ліки введено, акуратно витягніть шприц.
 11. Притисніть місце уколу ваткою, змоченою в спирті.
 12. Обов'язково після використання закрийте голку захисним ковпачком і утилізуйте шприц.
 13. Ніколи не використовуйте один шприц двічі. Даний інструмент одноразового використання.

Як робити укол в сідницю

Насправді зробити укол в сідницю просто. Тут важливу роль відіграє психологічний фактор. Особливо якщо людина ,якій потрібно зробити укол ваш близький. Саме тому деякі досвідчені медсестри радять потренуватися вводити голку на подушці. Якщо з якоїсь причини ви не можете зробити укол, то краще не примушувати себе, якщо в цьому немає гострої необхідності. Зверніться за допомогою до професіонала. Також потрібно бути дуже обачним з ліками, які ви вводите хворому. Перевірте, що це саме те, що необхідно і термін придатності ще не пройшов.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору