Як слухати і читати мантри?Сьогодні в «JIJOUR» ми продовжимо нашу розмову про мантри. В одній з попередніх статей ми розповідали Вам, що таке мантри і яке їх призначення. Якщо ми переконали Вас у корисності читання мантр, тоді не будемо зупинятися і заглибимося в цю тему. І так, Ви хочете почати практикувати читання мантр, але не знаєте, як правильно це зробити.

Існує три етапи читання мантр:

 • Вголос
 • Пошепки
 • Подумки

Якщо Ви тільки починаєте практикувати, найкращим варіантом для Вас буде читання або спів мантр вголос. Варто обмовитися також, що співати мантри значно простіше, ніж просто читати. Втім, особливого значення це не має. Ви можете вибрати те, що Вам ближче. Дуже важливим у читанні мантр вважається точне і ритмічне відтворення її звуків. Саме точне повторення звуків створює потрібні нам енергетичні вібрації. Якщо Ви вирішили співати мантри, зверніть увагу на виконавця. Їх зараз дуже багато. Виберіть для себе те виконання, яке звучатиме для Вас найбільш гармонійно. Багато хто віддає перевагу, наприклад, такій виконавиці як Діва Премал.

Після деякого часу практики можна буде перейти на читання пошепки, тільки потім – подумки. Обумовлено це тим, що при читанні «в умі» зосередитися людині набагато складніше. Не встигнете помітити, як мантру змінить думку про незакінчене прибирання або майбутній робочий день 😀

Кілька рекомендацій для читання мантр:

 1. Перший час намагайтеся усамітнитися в якому-небудь тихому і спокійному місці, щоб співати мантри. Нехай ніщо Вас не відволікає. Пізніше Ви зможете читати їх подумки в будь-який час – по дорозі на роботу, в метро, займаючись домашніми справами.
 2. Розслабтеся і налаштуйтеся на позитивну хвилю. Ви можете сформулювати подумки свою мету або ж хвилюючу Вас проблему.
 3. Вибирайте для читання одну мантру. Не варто читати в один період часу кілька мантр відразу. Попрацюйте в одному потрібному напрямку якийсь час, тільки потім переходьте до іншої. Необхідний час Ви відчуєте самі, для кожного воно індивідуально.
 4. Ідеально читати одну мантру 108 разів за одне «заняття» (одиниця – це символ Вищої Енергії, Божества; нуль символізує досконалість Божественного творіння, а вісімка – є символом нескінченності) , але якщо немає такої можливості, виберіть кількість кратну 3.
 5. Кілька рекомендацій для читання мантрДля полегшення ведення рахунку під час читання можна використовувати чотки. Якщо Ви зважилися читати мантру всі 108 разів, зробіть для себе чотки з підручних матеріалів. Читаючи мантру, перебирайте пальцями поділу на вервиці – один раз – один поділ.
 6. Рекомендується виготовляти чотки для кожної мантри окремо. Це пов’язано з тим, що під час читання однієї мантри чотки набирають силу конкретної енергії. Також постарайтеся, щоб Ваші чотки не потрапляли ні до кого іншого в руки.
 7. Хорошим часом для читання мантр можна вважати світанковий час, опівдні або західний час.
 8. Ви також можете слухати мантри. Це теж буде корисно. Але скоріше для Вашого настрою і загального стану. Силу впливу не порівняти з тією, яку надають мантри під час їх читання або співу.
Залишити коментар

*

Вгору