Загальноприйнятою вимогою у визначенні агату є те, що він повинен бути смугастим. Ця характеристика відрізняє його від інших форм халцедонів, які не мають характерних смуг. Виняток становлять дендритовий агат і моховий агат, які не є істинними агатами, так як вони не мають традиційних смуг, але їх як і раніше так називають, через те, що вони мають більше одного кольору.

Агат

Онікс, чорно-білий камінь технічно це теж форма агату, і, сардонікс, який знаходитися в діапазоні червонувато-білих халцедонів, також технічно агат. Деякі форми сердоліку теж можуть проявляти смуги а, отже, можуть бути класифіковані як агат.

Недорогий дорогоцінний камінь Поклади агату зазвичай дуже великі, що дозволяє його широко використовувати в комерційних цілях. І по ціновій політиці агат є досить доступним. Тим не менш, є види цих каменів з дуже сильним характерним природнім забарвленням і різкими переходами смуг. Це робить їх набагато дорожчими своїх менш конкретних «родичів». Зазвичай агатові поклади мають точне географічне походження і характеризуються в залежності від місця добування. Часто назви сортів агату визначаються від їх кольору або візерунка, наприклад як вогняний агат.

Історія агатового виробництва тісно пов’язана з німецьким містом Ідар-Оберштайн, який перетворився на важливий центр дорогоцінних каменів. Агати були історично знайдені в регіоні Идар-Оберштайну, вирізалися і відполірувалися місцевим майстром. З відкриттям величезних родовищ агату в Ріо-Гранде-ду-Сул, Бразилія в 1800-их, новий матеріал відправлявся в Идар-Оберштайн для різання і полірування. Місцеві агатові фрези з Идар-Оберштайну були добре пристосовані для цієї роботи, будучи історично підготовленими до цієї професії. Все і по сьогоднішній день залишається так.

Агат, як правило, недорогий дорогоцінний камінь,Камінь агат який використовується в ювелірній справі. Він вирізається і полірується в кабошони, і використовується як складові для намист і браслетів. Його також можна носити як підвіску. З агату виготовляються ручки ножів, шпильки, шкатулки та інше . Агат має величезний перелік назв. Зазвичай це використовують колекціонери для характеристики певної добірки. Агати є одними з найстаріших каменів. Вважається, що агат охороняє сімейну пару від зрад, і робить відносини більш теплими і романтичними.

Залишити коментар

*

Вгору