Такий не зовсім приємний чоловічий «портрет» можна зустріти навіть в самій благополучній і щасливій, на перший погляд, сім’ї. Чоловік не курить, не п’є, навіть багато заробляє, однак жити з ним – це справжнє випробування. Дана людина абсолютно знає все, навіть якщо в певній галузі знань абсолютно нічого не розуміє. Він твердо впевнений у власному сімейному авторитеті і непогрішності. А всі інші члени його сім’ї повинні мовчки підкорятися його абсолютній владі. Тиран постійно переводить всіх своїх домашніх нудними лекціями і моралями. Такий тиран впевнений, що він просто піклується про сім’ю, проте насправді він просто потребує влади.

Чоловік тиран

Витоки подібної поведінки беруть свій початок безпосередньо в дитинстві. У сімейного тирана, який вічно лізе у всі сфери життя дітей та дружини зі своїми нотаціями, таким же був хтось із батьків. Його бажання і почуття придушувала батьківська воля, він жив завжди єдиним бажанням відігратися за своє розтоптане дитинство на комусь.

Як розпізнати сімейного тирана

Переконати сімейного тирана в чому-небудь – це марна трата часу. Так як переробити його неможливо. Мудрі люди тримаються від такої людини як можна подалі, але як бути в цьому випадку дітям і дружині? Можна лише мовчати, проте яка ж це нормальне життя? Діти в таких сім’ях виростають або забитими і інфантильними з пригніченою волею, або бунтарями, які вельми рано вилітають з батьківського гнізда. Ось на кому відіграється як правило сімейний тиран. Він всіма і завжди незадоволений, найпоширеніша і яскрава фраза – «Що б ви робили без мене?» І абсолютно кожен з членів такої сім’ї з повною упевненістю знає, як би йому було спокійно і легко жити без цього глави сім’ї.

Як правило, сімейний тиран тримає постійно все сімейство в напрузі і страху, саме тому йому належить руйнівна роль в нервовому розладі психіки дітей та дружини. Хто зможе витримати вічне невдоволення певними діями інших і щоденні моралі? Правильно зможе все зробити тільки лише він сам!

Тиран точно знає, як усе має бути. Тільки він вирішує, куди поїхати у відпустку, як одягатися його дружині, де навчатися дітям. Ця людина здатна знизити самооцінку нижче плінтуса усіх членів сім’ї. Він розчавить і навіть не скривиться …

Як розпізнати сімейного тирана

З роками багато дружин вчаться просто не слухати вчених нотацій нудного тирана, не звертати жодної уваги на його напади уваги і уколи.

Якщо в даному випадку сильно мучиться душа, то в більш жорстокій інтерпретації сімейної тиранії всі страждання переносяться ще й на фізичне тіло. Тиран – забіяка і п’яниця викликає не тільки огиду, приниження терплять і діти, і дружина. У тирана вони винні у всьому, і їм немає ніякої пощади. Подібні сім’ї, на жаль, досить поширені серед небагатого населення. Але рівень життя людини не завжди показник благополуччя і щасливого сімейного клімату.

Найкращий спосіб боротьби з чоловіком тираном – це розлучення. Однак дуже часто дружинам просто-напросто нікуди піти, ні з чим залишитися. І ця безвихідь і змушує їх жити з тираном під спільним дахом, калічачи не тільки своє життя, але й майбутнє життя спільних дітей. Оскільки тирани породжують тиранів. Такі діти, виростаючи, поступово починають відіграватися на своєму подружжі і дітях, стаючи таким же тиранами або істеричками. Вони передають далі естафету люті, побоїв, крику, образ власним дружинам і дітям. Яка вже тут може бути любов! І до таких батьків їх власні діти ніколи не плекають любові та поваги.

Причина подібної деспотичної поведінки сидить дуже глибоко всередині самої людини. Немає ніякої внутрішньої гармонії, людину сильно мучать сумніви з приводу своєї значущості, він постійно незадоволений своєю поведінкою, своїм статусом у суспільстві, собою, однак він шукає причину у навколишніх … Тиран не може зрозуміти, що він ніякий не лідер.

Сімейний тиран

Сімейним тиранам можна лише порадити уважніше розібратися з першопричиною власних сумнівів і своїх страхів, так як образи і крики, невдоволення всім і вся – це наслідок, а причина завжди знаходитися безпосередньо в самій людині.

А вже якщо знову ніяк не вийшло стриматися, то варто пошвидше «зализати» всі рани – визнати свою провину, попросити вибачення, вибачитися. Саме такі дії допоможуть вам підняти авторитет “нормальної” глави сім’ї. Оскільки визнання особистих помилок – це доля тільки сильних людей. А тиран як раз таки і самостверджується за чужий рахунок, оскільки внутрішньо беззахисний і слабкий.

І, наостанок, найголовніше – пам’ятка кожному сімейному тирану: не дозволяйте внутрішнім драконам зсередини зжирати вас самого і ваше сімейне життя.

Залишити коментар

*

Вгору