Цитрин – це мінерал, напівдорогоцінний камінь, золотистий різновид кварцу. Назва походить від латинського citrus, що в перекладі означає – лимонно-жовтий. Має й інші назви – іспанський топаз та золотистий топаз. Забарвлення мінералу може бути від світло-лимонного і до бурштино-медового. Яскраво-сонячний і дуже легкий в обробці, цитрин прекрасно виглядає в різних ювелірних прикрасах. У природі камені зустрічаються рідко, але їх отримували штучно ще в середні століття, випалюючи кристали аметисту.

Цитрин

Мінерал застосовується в медицині давно. Наприклад, в стародавній Індії за допомогою цитрину лікували захворювання, пов’язані з шлунково-кишковим трактом. Літотерапевт нашого часу припускають, що камінь має позитивний вплив на роботу головного мозку і є відмінним засобом для зміцнення організму і профілактики багатьох захворювань. Вважається, що цитрин, завдяки своєму жовтому забарвленню, ефективний найбільше для людей, народжених під стихією Землі.

Цитрин-прикрасаЦитрин відомий давно і в магії. У деяких країнах з нього виготовляли обереги, які вберігали своїх господарів від укусів отруйних змій і скорпіонів. В інших країнах тривалий час цитрин вважався втіленням брехні, зради і обману. З цієї причини його найчастіше носили люди, які заробляли собі на життя шулерством, шахрайством і крадіжкою. А в Стародавньому Римі цитрин носили більш шановані люди – філософи і оратори. У сучасній магії існує думка про те, що камінь може бути двоїстим, тобто він може служити з однаковим успіхом як негідникам, так і гідним людям. Люди, які є знавцями в магічних властивостях каменів стверджують, що зроблений з цього мінералу оберіг здатний захищати свого господаря від різного негативного впливу.

Каблучку з цитрином яскраво-жовтого кольору часто використовують в якості талісмана. Маги, що займаються практикою, рекомендують носити таку каблучку людям, чия робота пов’язана з дуже частими відрядженнями. А людям, робота яких пов’язана з виступами на публіці, краще використовувати в якості талісмана цитринові кулони. Мінерал протегує також людям, які займаються прикладним мистецтвом і роботою, яка виконується вручну.

Цитрин-камінь

Найбільше цитрин підходить людям, народженим під знаком Близнюки – жінкам Близнюкам цитринові прикраси допомагають розвинути хорошу інтуїцію, а чоловікам Близнюкам камінь приносить удачу в справах, пов’язаних з фінансами.

Залишити коментар

*

Вгору