Наука Каббала – це розкриття Творця у всіх його властивостях і проявах і тому немає важливішої науки. Об’єкт творіння – людина, все зроблено для неї. Мета творіння – щоб людина відчула Творця, як інших.

Кінцева мета існує вже в задумі. ;D Тому, відповідно до мети, людство розвивається в своїх свойствах до здатності відчути Творця, як відчуває товариша.

Властивості поступового уподібнення Творцю – як сходинки. Зверху вниз поступове приховання Творця, поки не виникає зі світла матеріальна дійсність і матеріальне створення. Знизу вгору поступовий розвиток людства на подобу Творця і розкриттям Його.

Каббала

Народ вважає, що суть Тори та релігії – лише в правильності дій і немає явного негайного слідства від виконання заповідей. А тому досить вивчення лише того, що стосується дій.

Необхідність наміри. Але сказано: “Яка різниця Творцю як забивається принесена в жертву тварина – з потилиці або з глотки? Адже заповіді дані тільки щоб об’єднати ними творіння” – ось ще одна мета виконання заповідей, а дії – тільки підготовка до досягнення цієї мети. І якщо дії не спрямовані на досягнення мети, це рівнозначно тому, що не зробив нічого, як сказано в Зоар: “Заповідь без наміру – як тіло без душі”, тобто дія повинна супроводжувати намір. Намір повинен бути істинним – “заради Творця”. Тому, ще до дії необхідне навчання, яке допоможе знайти віру в Творці і Його управлінні (Немає нікого крім Нього). Тому сказано: “Я створив егоїзм і Тору, для його виправлення”, а не заповіді, для його виправлення, адже егоїзм не дасть виконувати заповіді.

Обов’язок вивчати Каббалу. Тільки Тора є засобом виправлення, здатним скасувати егоїзм і знайти властивість віддачі, як сказано: “Світло Тори повертає до Джерела”.

Наука КаббалаТора – для вивчення. Тому багато текстів Тори не для пояснення дій, а для вивчення – щоб викликати виправлення світла і досягти властивості віддачі. І результат навчання залежить від змісту світла в досліджуваній частині Тори. Найефективніші тексти, що несуть вивчає великий світ виправлення – це тексти, які говорять про практичне розкритті Творця.

Чотири мови, що використовуються в науці Каббала: Танах, Алахот, Агадот, Сфірот. Всі 4 мови розкрилися каббалістами одночасно і кожен містить у собі інші. *YES*

Перші каббалісти хотіли приховати Каббалу від мас, які вважали, що Каббала і Мусар – це одне й те саме і використовували форми букв:

  • Мова Танаха – основна, корінна, мова молитов, є зв’язок гілка-корінь, зручна в розумінні, заснована Адамом. Недолік – немає точності.
  • Мова Алахот – мова існування дійсності, цілком взято з Танаха, більш точно показує Вищі коріння, але осягнути можна тільки з повного осягнення.
  • Мова Агадот – легка, неточна, немає зв’язку гілка-корінь. Точна тільки для осягнення.
  • Мова Каббали – точна у зв’язку гілка-корінь, причина-наслідок, в деталях, але важка для розуміння – тільки шляхом передачі з уст в уста каббаліста розуміє учня.

Порядок застосування мов поступовий, у міру їх розвитку – від мови Танаха, найбільш зручної для використання, потім мови Алахот, взятої з мови Танаха, для вказівок поведінки у повсякденному житті, потім мову Агадот, допоміжної, яка швидко сприймається, немає точної відповідності кореня і гілки , потім мова Каббали, говорить тільки про духовне, доступна лише осягаючим, кожне слово має точні рамки, неможливо замінити іншою мовою.

Забуття Каббали. Приховування мови Каббали почалося за 70 років до руйнування Храму, а з часів приховування книги Зоар поступово забулася мова та зменшилося число користувачів нею, і вийшов розрив на покоління, коли вчитель не передає його розуміння учням. Рабі Моше де-Ліон був останнім каббалістом, що користувався цією мовою, і розкрив його світу, але сам не зрозумів жодного слова в ній, що видно по його коментарям мовою Танаха на книгу Зоар.

Вивчення КаббалиКаббала АРІ. Ще не прийшов каббаліст Арі, чиє розуміння не мало меж, який розкрив нам мову Зоар. Тому з тих пір всі вивчають Каббалу по книгах АРІ.

Отже, Каббала являє собою внутрішню частину Танаха, Талмуда і Агади.

Каббала, розкриття Творця створінням, розвивається і стає все більш придатною для широкого розповсюдження. І кожен каббаліст зобов’язаний передати своїм учням все, що успадкував від вчителя, додавши те, що осягнув сам.

Порядок передачі науки – по дорозі гілки і кореня, зверху вниз і знизу вгору. Всій різноманітності в неживому, рослинному, тваринному і розмовному рівнях цього світу відповідає кожна деталь світу вищого, і вся різниця тільки в їхньому матеріалі.

Мета матеріального світу – у поступовому розвитку до вищого світу.

Суть науки Каббала – загальне знання неживого, рослинного, тваринного і розмовного рівнів, і їх проявів в задумі Творця. 😉 Тому каббаліст знаходить великі знання всіх наук, виходячи із суті науки Каббала, так як всі науки укладені в ній.

Таємниця єднання. Головна особливість Каббали – взаємопроникнення всіх частин світів і законів та їх об’єднання в єдине ціле.

Надання дозволу – у нашому поколінні дозволено розкривати науку Каббала.

Абстрактні назви – мова Каббали використовує лише конкретні визначення – по прояву сил в собі, як ми вивчаємо магнетизм, хоча не можемо осягнути його самого, а лише його дії. І тільки з досвіду даємо імена.

Вчення КаббалаНеможливість осягнення суті навіть в матеріальному – ми осягаємо тільки прояви сил, що взаємодіють з нашими органами чуття.

Душа. Каббала говорить, що є три сили: тіло, тваринна душа, свята душа – все це одна незбагненна суть, що виявляється в трьох образах в наших відчуттях.

Коментарі. Можна пояснювати Каббалу за допомогою зовнішніх наук, так як Каббала є коренем усього, і все укладено в ній, але призводить до помилок. Я – перший, що роз’яснює зв’язк між коренем і гілкою, причиною і наслідком. Цей підхід універсальний.

Три складові науки Каббала:

  • “Першоджерело” – розкриття Творця.
  • “З вуст в уста” – розуміння першоджерела, як осягнення від вищого. Адам Рішон першим розкрив ці знання. Ці знання можуть бути передані тільки усно, з вуст у вуста.
  • “Написане” – дозволяє кожному, хто навіть не розуміє написаного, очищатися за допомогою Вищого Світу. У цьому написане мовою Каббали понад інших.

Порядок передачі науки Каббала

Найбільш ефективно знайти каббаліста і підкоритися усьому, що він покладе на тебе, поки не зрозумієш науку з його допомогою, як від “Першоджерела”, потім сприйняти “з уст в уста”, а потім – розуміння “написаного”. Тільки тоді він легко успадкує від свого Рава всю мудрість і пристосування, і залишиться йому тільки розширювати і розвивати. *OK*

Суть Каббали

Можливий інший, важкий шлях: внаслідок величезного устремління, розкриється людині Світло – і сам спіткає Першоджерело, потім величезними зусиллями знайде мудреця, щоб схилитися перед ним, і отримати мудрість “з уст в уста”, а потім зрозуміти “Написане”.

Залишити коментар

*

Вгору