За останні сто років жінкам нав’язали безліч помилкових уявлень про репродуктивне здоров’я. Дівчат з дитинства вчили, що менструація – табу, і говорити про неї в пристойному суспільстві просто неприпустимо. Вагітним жінкам часто радили класти ніж під ліжко на час пологів, щоб «розрізати біль». 😀

Методи контрацепції: десять міфів про контрацепцію в дзеркалі фактів

На початку двадцятого століття про обмеження народжуваності ніхто і не чув, а всякі протизаплідні засоби були офіційно поза законом. Тільки в середині минулого століття в суспільстві вголос заговорили про використання контрацептивів, в тому числі в шлюбі. Ось кілька найпоширеніших помилок про основні методи контрацепції і спростовують їх факти.

Десять міфів про методи контрацепції

1) Якщо займатися сексом під час менструації, шанси завагітніти дорівнюють нулю.

Багато жінок вважають, що незахищений секс під час менструації або в перші або останні дні менструального циклу найнадійніший метод контрацепції, які не загрожують їм вагітністю. 🙂 Проте насправді, незважаючи на те, що у багатьох жінок дійсно більше шансів завагітніти в середині циклу, вірогідність зачаття існує в будь-який період менструального циклу. Ще один факт, який повинна знати кожна жінка: сперма зберігається в тілі жінки цілих п’ять днів.

2) Грудне вигодовування захищає від вагітності.

Правда, що овуляція і менструація у годуючих матерів – велика рідкість, проте врешті-решт менструальний цикл відновлюється і овуляція може статися навіть без вашого відома. Отже, завагітніти, будучи годувальною мамою, – цілком реально. Порада: більшість лікарів рекомендують жінкам почекати як мінімум рік після народження дитини, і лише потім вирішуватися на наступну вагітність.

3) Мій партнер завжди встигає перервати статевий акт до еякуляції, тому я не завагітнію.

Це одна з найбільш поширених помилок, у які вірять жінки. Так, ви можете завагітніти, навіть якщо ваш бойфренд або чоловік приймає цю обережність. Перед еякуляцією відбувається викид невеликої кількості мастила, що містить сперму. *YES* Факт: будь-яке проникнення пеніса в вагіну може призвести до вагітності, навіть якщо партнер проявляє максимальну обережність.

4) Після сексу я приймаю піхвовий душ, який захищає від вагітності.

Як не дивно, в цей міф вірить величезна кількість жінок різного віку. Вагінальний душ, ванна чи будь-яке промивання після сексуального акту ніяк не впливають на здатність жінки завагітніти, оскільки сперма вже досягала яйцеклітини, і тут простим підмиванням не обійтися. Порада: вагінальний душ ніяк не запобігає вагітності, тільки підтримує гігієну, тому взагалі не є визнаним методом контрацепції.

5) Ніхто не вагітніє після першого разу.

Якщо у вас вже почалася менструація, значить, ви можете завагітніти. Як правило, неповнолітні дівчата якраз мають більше шансів завагітніти, оскільки вони більш фертильні, ніж жінки старшого віку. Порада: не вірте своєму бойфренду, якщо він переконує вас у безпеці сексу без контрацептивів, мотивуючи це тим, що «один раз не вважається». Не погоджуйтеся на секс без презерватива!

6) Протизаплідні таблетки захищають мене від вагітності і венеричних хвороб.

Так, правда, що протизаплідні таблетки – ефективний метод контрацепції, якщо, звичайно, ними правильно користуватися. Втім, протизаплідні таблетки абсолютно безсилі проти ВІЛ або інших хвороб, що передаються статевим шляхом. ;D Єдиний 100% ефективний захист від небажаної вагітності або венеричної хвороби – стриманість. Факт: презерватив захищає від венеричних захворювань і небажаної вагітності, проте і він може відмовити.

7) Одиничний незахищений секс мені нічим не загрожує.

До речі, для зачаття одного разу цілком досить, так само як і для зараження ВІЛ або венеричною хворобою. Не піддавайтеся на вмовляння партнера, інакше за один-єдиний секс вам доведеться розплачуватися все життя, адже він може призвести до незапланованої вагітності або зараження венеричною хворобою, яка вплине на ваше репродуктивне здоров’я і здатність мати дітей. Порада: думайте про себе і своє майбутнє. Не погоджуйтеся на незахищений секс.

8) Жінки старше 40 не вагітніють.

Жінка може завагітніти в будь-якому віці, якщо у неї не припинилася менструація. Правда, що з віком фертильність жінки знижується, однак вважати себе застрахованою від вагітності ви можете тільки в тому випадку, коли менструації немає як мінімум один рік. *YES* Порада: якщо менструація припинилася більше року тому, можете забути про контрацептиви і насолоджуватися стихійним сексом, правда, з постійним партнером (не забувайте про ризик зараження венеричною хворобою).

9) Я займаюся сексом недостатньо часто, щоб приймати протизаплідні таблетки.

Якщо ви не впевнені в доцільності прийому таблеток, користуйтеся презервативом або засобом Today Sponge. Прибережіть обидва види на випадок необхідності. Sponge забезпечує захист протягом 24 годин, тому ви можете встановити засіб вранці і займатися сексом хоч цілий день. Порада: якщо вважаєте за краще користуватися презервативами, не носіть їх у кишені або гаманці. Ефективність презерватива полягає в тому, що в ньому знаходиться засіб, який руйнує сперматозоїди.

10) У мене безліч жіночих проблем, тому навряд чи я завагітнію.

Можливість завагітніти існує у будь-якої жінки, якщо, звичайно, гінеколог не стверджує, що вона безплідна, тому без захисту не обійтися. Навіть якщо гінеколог вважає, що ваші шанси зачати близькі до нуля, користуйтеся протизаплідними засобами або презервативом. Факт: повторимося, єдиний 100% ефективний метод контрацепції – утримання. *THUMBS UP* Єдиний відомий захист від зараження венеричною хворобою – презерватив.

Залишити коментар

*

Вгору