Питання про те, які аналізи необхідно обов’язково здавати, задає собі кожна жінка буквально на другий день після того, як дізнається про свою вагітність. Це дуже правильне питання, адже з цього моменту на ній лежить відповідальність вже не за одне, а за два життя, тому просто необхідно турбуватися про своє здоров’я подвійно. Довгий список аналізів не повинен лякати майбутню маму – це всього лише обережність, яка допомагає попередити будь-які можливі проблеми.

Обов'язкові аналізи під час вагітності

Уже на першому прийомі у гінеколога, жінці видають значний список аналізів, які вона зобов’язана здати. На підставі всіх отриманих результатів, фахівцем робиться висновок про те, яким чином буде протікати у жінки вагітність. Але не варто забігати вперед, краще розібрати по порядку те, що чекає на жінку в положенні.

Аналізи крові:

  • На резус фактор і групу. Цей аналіз роблять практично найпершим, для того, щоб перевірити, чи є ризик несумісності материнської крові з кров’ю плоду. Якщо такий ризик є, то це дає можливість фахівцям підготуватися до того, що може знадобитися невідкладна допомога і під час всього терміну вагітності, і навіть під час пологів.
  • На сифіліс, або реакція Вассермана. Такий аналіз призначається при першому відвідуванні гінеколога, а потім на тридцятому і тридцять шостому тижнях.
  • На цукор – цей аналіз дозволяє виявити цукровий діабет. Направлення на нього дають при першому відвідуванні.
  • На гепатит В – якщо резус фактор у жінки негативний, то здається такий аналіз всього один раз за весь термін вагітності.
  • На протромбірованний індекс – аналіз дозволяє з’ясувати якість згортання крові. Призначається на самому початку вагітності.

Крім аналізів крові, до обов’язкових належать і такі аналізи:

  • Загальний аналіз сечі, який необхідний для оцінки стану нирок жінки. Даний обов’язковий аналіз сечі призначають при кожному відвідуванні акушера-гінеколога.
  • Мазок піхви на флору дає можливість оцінити стан мікрофлори та слизової родових шляхів. Мета аналізу – виключення можливості інфікування плода. Проводять аналіз після першого прийому у лікаря, а також на тридцятому і тридцять шостому тижнях вагітності.
  • Аналіз калу призначають для виявлення яєць глистів на першому прийомі у лікаря.
  • Посів з носа – аналіз на виявлення золотистого стафілокока, призначається на першому прийомі.

Аналізи під час вагітності

Отже, список обов’язкових аналізів, які повинна здати кожна вагітна жінка, досить об’ємний, але більшість аналізів здаються тільки один раз. Не варто хвилюватися з приводу аналізів, адже кожна хвилина, витрачена на них, повністю компенсується твердою впевненістю жінки в тому, що у неї немає проблем зі здоров’ям і її дитині нічого не загрожує.

Мітки:
Залишити коментар

*

Вгору