Дотримання простих правил гігієни – це запорука здоров’я. Однак існує один особливий вид гігієни, і про нього, як правило, не прийнято говорити – це інтимна гігієна жінки. Але ж репродуктивні органи – такі ж частини тіла, як ноги або руки, навіть більш того – функції цих органів найважливіші. Правил інтимної гігієни жінок небагато, але кожна представниця прекрасної половини людства повинна їх знати.

Правила інтимної гігієни жінок

Необхідно регулярно мити статеві органи. Фахівці рекомендують це робити як мінімум два рази на день, застосовуючи при цьому спеціальні засоби для інтимної гігієни. Процедури слід проводити тільки руками, які повинні бути чистими, і не використовуючи губки, мочалки та ін. Підмиватися треба тільки теплою водою – холодна вода може привести до серйозних запальних захворювань.

Напрямок води і руху рук під час процедури повинні направлятися спереду назад. Не можна направляти водний струмінь прямо в піхву, так як це призводить до змивання захисного мастила і допомагає проникнути всередину різним збудникам запальних процесів та інфекцій. Якщо ж піхву необхідно очистити, то зробити це треба за допомогою спринцювання, з використанням настоїв лікувальних трав. Для такої процедури можна використовувати тільки кип’ячену, але не гарячу воду. Важливо пам’ятати, що спринцювання – це особлива медична процедура, тому приймати його як елемент інтимної гігієни не варто. Воно проводиться тільки для певних цілей, а тому щодня його проводити не можна категорично.

Інтимна гігієна жінкиПри догляді за інтимною зоною жінки не варто використовувати звичайне мило – це може привести до порушення в піхві кислотно-лужного балансу. Милом можна мити шкіру навколо піхви, хоча і цього робити не рекомендується.

Краще використовувати спеціальні засоби, яких в наш час існує досить – делікатне мило, пінки, муси і гелі. Для зручності в дорозі можна використовувати спеціальні вологі серветки.

У жінки повинен бути окремий рушник, призначене тільки для даних процедур. Він повинен бути завжди ідеально чистим і дуже м’яким. До того ж необхідно запам’ятати ще кілька простих порад, які входять в правила інтимної гігієни жінок:

1. Нижню білизну необхідно міняти не рідше одного разу на добу;
2. Для жінок ідеальною формою білизни є труси, що мають форму *сліп*, так як вони закривають все, що необхідно, не перешкоджаючи при цьому повітрьообміну. Сьогодні дуже модними вважаються *стрінги*, але вони дуже небезпечні тим, що ускладнюють кровообіг і можуть поширювати з заднього проходу інфекцію в піхву;
3. Під час менструацій догляд за інтимною зоною повинен бути більш частим – приблизно кожні три-чотири години. Так само часто повинна бути і зміна прокладки. Статевих контактів під час критичних днів рекомендується уникати;
4. Якщо виник якийсь дискомфорт, наприклад, свербіж, відчуття печіння або сухість, поява більш рясних виділень та інших симптомів, необхідно не затягуючи звертатися до гінеколога.

Залишити коментар

*

Вгору