Тривале перебування на морозі і холоді переносять люди, які володіють сильним імунітетом. Але у більшості людей імунна система ослаблена, а вплив на організм низької температури може запустити ланцюгову реакцію, через яку імунітет ще більше послаблюється.

Чим небезпечний холод для здоров'яХолод може викликати спазм не тільки кровоносних, а й лімфатичних судин. У результаті струм лімфи порушується. У поєднанні з кисневим голодуванням, наруженним кровопостачанням, а так само зі зниженням надходження поживних речовин в організм, порушення роботи лімфатичних вузлів призводить до місцевого та загального зниження імунітету.

Спазм, пов’язаний з холодом, не тільки викликає напругу в суглобах і хребті, а й чинить тиск на всі внутрішні органи, що може сильно позначитися на їх роботі. Від переохолодження страждають і нерви, розташовані дуже близько до шкіри, особливо лицьові і головні. Розплатою за переохолодження голови можуть стати хворобливі симптоми мігрені, болі в області щелепи й чола, неможливість дотику до шкіри через хворобливих відчуттів.

Чим небезпечний холодПоєднання підвищеної сухості зимового повітря з холодом призводить до капілярних спазмів, а так само до спазмів носоглотки. У результаті цього сильно розмножується мікрофлора. Прямими наслідками переохолодження можна назвати гайморит, риніт, ангіну та багато інших хвороб.

При мінусовій температурі рефлекторно починається звуження серцевих судин, що може призвести до закупорки судин і викликати інфаркт міокарда. Холод небезпечний і для інших органів, особливо для рук і ніг, які мають тонкі судини і страждають від переохолодження найчастіше.

Щоб зберегти здоров’я максимально в холодну пору року, а так само знизити ризик захворювань, необхідно зміцнювати імунітет, але не тільки. Важливо постаратися щосили зігріти тіло, як зовні за допомогою теплого одягу та взуття, так і зсередини, за допомогою зігріваючих напоїв і продуктів, самомасажу і гімнастики.

Мітки: ,
Залишити коментар

*

Вгору