На жаль, багато жінок ставляться до діагнозу *ерозія шийки матки* досить легковажно. Але це захворювання не проходить саме по собі. Навіть якщо ерозія шийки матки і не відноситься до захворювання, яке здатне перерости в рак, воно значно підвищує ризик його виникнення.

Причини виникнення ерозії шийки матки

Ерозія шийки матки може з'явитися в будь-якому віці, хоча найчастіше вона вражає жінок, які ведуть регулярне статеве життя, тобто від двадцяти до сорока років. Хоча за останні десять-п'ятнадцять років хвороба дещо *помолодшала*, і тому її виявлення у дівчат, що ще не народжували, а так само у підлітків вже не є рідкістю.

Існує і вроджена ерозія, пов'язана з вадами розвитку, гормональними збоями і спадковістю. Така форма захворювання не представляє ніякої загрози для життя і абсолютно не заважає дівчаткам рости повноцінними жінками. Вроджену ерозію ще називають *псевдоерозією*.

У ерозії шийки матки є два види - вроджена і набута. У більшості випадків придбана виникає після впливу інфекції. Фактори, що вважаються причинами появи захворювання - інфекції, які найчастіше передаються статевим шляхом. До таких інфекцій відносяться:

  • урогенітальний трихомоніаз - хвороба, яка викликається трихомонадами і передається тільки статевим шляхом;
  • Причини ерозії шийки маткиурогенітальний хламідіоз - захворювання статевих органів. Інфікується воно хламідіями, що живуть і розмножуються на слизовій шийки матки. Саме цим і пояснюється причина ерозії;
  • генітальний герпес - захворювання, яке може досить довго не давати знати про себе, але якщо імунітет жінки знижується, то дана хвороба прокидається, викликає цим запалення і переростає в ерозію;
  • гонорея - це статева інфекція. Викликається вона бактерією гонококом. Відноситься до таких інфекційних захворювань, при яких відбувається запалення статевих органів у жінок, яке при цьому матку покриває ерозією;
  • папіломавірусна інфекція може бути чинником, який провокує рак шийки матки.

Іноді причинами ерозії стають захворювання, які не передаються статевим шляхом. До таких захворювань відноситься бактеріальний вагіноз. Це той самий дисбактеріоз, але тільки в піхві, а не в кишечнику. Нерідко ерозія з'являється і через молочницю, яка на думку багатьох жінок - нешкідлива. І звичайно, ерозію шийки матки викликати можуть травми - стрімкі пологи, аборт або грубий статевий акт.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору