Два рази на рік, а саме 8 березня і в День Народження, дівчатам прийнято дарувати квіти. Якщо з молодим чоловіком пощастило, то цей список поповнюється ще трьома святами: 14 лютого, круглою датою відносин, та Днем професійного свята, на зразок Дня Учителя, Дня бухгалтера, Дня жінки-програміста і т.д. А якщо з коханим підфартило конкретно, то квіти Ви будете отримувати від нього набагато частіше, чого всім щиро бажаю!

Щоб троянди стояли довше

Найчастіше нам дарують зрізані троянди, тому давайте про них і поговоримо.

Добитися того, щоб троянди стояли у вазі як можна довше – завдання не з легких, адже вони дуже примхливі і чутливі до параметрів навколишнього середовища, в’януть дуже швидко, якщо відсутній правильний догляд. Проблема ще й у тому, що дається багато різних, але взаємовиключних рекомендацій на тему “Як доглядати за зрізаними трояндами”. Я вибрала самі нейтральні з них, але в той же час дієві. Отже …

Як зберегти троянди довше

1. Троянди слід обов’язково підрізати см на 3-4 перед тим, як ставити у вазу. Але тут є кілька нюансів:

  • для підрізування треба вибирати ніж (або секатори) з лезом з нержавіючої сталі, інакше взаємодія з металом викличе окислювальні процеси;
  • підрізати троянди треба у воді, тому що це перешкодить попаданню в них пухирців повітря, які, в свою чергу, завадять квітці насичувати кисень;
  • після того, як Ви підрізали троянду, розріжте ще її кінець хрест-навхрест, тобто вздовж і впоперек, сантиметра на 2-3. Це збільшить площу зіткнення троянди з водою.

2. Як зберегти троянди довшеОбірвіть або зріжте всі листочки на троянді, які можуть стикатися з водою, тому що у вологому середовищі вони почнуть швидко гнити, поширюючи мікроби, які з радістю зашкодять всій квітці.

3. Вазу вибирайте досить високу, а води в неї наливайте приблизно відсотків на 60-70 по відношенню до довжини стебла. Наприклад, якщо Ваша троянда довжиною сантиметрів 30, під водою повинно знаходитися не менше 18 см.

4. Вода повинна обов’язково бути відстояною. Влітку – досить холодною, 10-15 градусів, а взимку в міру теплою – приблизно градусів 25.

5. Воду треба міняти кожні 5 днів, але щодня слід доливати нову порцію води. Крім того, вранці або вдень обприскуйте троянду з пульверизатора, намагаючись не потрапляти в центр бутона, лише злегка освіжайте зовнішні пелюстки.

6. Зрізані троянди не люблять: спеки, холоду, протягів, прямих сонячних променів, збитого повітря в приміщенні. Оптимальна температура повітря – 18 – 22 ° С.

7. Кожні 2-3 дні підстригайте троянди на 1-1,5 см.

Зберегти троянди довше8. На ніч переносьте квіточки або в наповнену ванну, або в таз з температурою води 7-12 ° С. Але нехай охолоджуються і насичуються вологою прямо тільки стебла, бутони ж піднімайте над рівнем води, їм розмокати ні до чого!

9. Такі заходи, як додавання у воду цукру, горілки або аспірину і обламування шипів – досить сумнівні і можуть нашкодити. Тому будьте обережні, якщо все ж вдаєтеся до вживання таких засобів!

Дотримання цих порад допоможуть зберегти Ваші троянди якомога довше, і продовжити радість від милування ними!

Залишити коментар

*

Вгору