8 березня – Міжнародний жіночий день (International Women’s Day) – всесвітній день жінок, в який відзначаються досягнення жінок у політичній, економічній і соціальній сферах, святкується минуле, Клара Цеткін (Clara Zetkin)сьогодення і майбутнє жінок планети. @}-]- Свято відзначається Організацією Об’єднаних Націй, а в деяких країнах – Росії, Азербайджані, Вірменії, Білорусі, України – цей день є національним святом.

У 1910 році в Копенгагені відбулася 2-а Міжнародна конференція працюючих жінок (second International Conference of Working Women). Лідер жіночої групи соціал-демократичної партії Німеччини Клара Цеткін (Clara Zetkin) висунула ідею святкування Міжнародного жіночого дня. Вона запропонувала, щоб Жіночий день відзначався щорічно у кожній країні в один і той же день. Метою цього свята Цеткін назвала боротьбу жінок за свої права.

Цікаво, що ідея проведення Міжнародного жіночого дня вперше виникла на початку 20 століття, коли промислово розвинений світ переживав період експансії і потрясінь, демографічного буму і зародження радикальних ідеологій. Хоча існує думка, що перший в історії «марш порожніх каструль» текстильниць Нью-Йорка, що пройшов 8 березня 1857, став однією з передумов святкування Міжнародного жіночого дня. *THUMBS UP*

8 березня - Міжнародний жіночий день

У цей день жінки всіх континентів, нерідко розділені національними кордонами або етнічними, мовними, культурними, економічними та політичними відмінностями, мають можливість зібратися разом та згадати про традицію, яка уособлює собою, принаймні, дев’ять десятиліть боротьби за рівність, справедливість, мир і розвиток.

У Древній Греції Лісістрата заради припинення війни організувала сексуальний страйк проти чоловіків; під час Французької революції паризькі жінки, які виступали за «свободу, рівність і братерство», організували марш на Версаль, щоб вимагати надання жінкам виборчого права.

Міжнародний жіночий день – це свято пересічних жінок, які стали творцями історії. 😉 Своїм корінням воно йде у багатовікову боротьбу жінок за участь у житті суспільства нарівні з чоловіками.

Мітки: ,
Залишити коментар

*

Вгору