Смарагд є зеленим різновидом мінералу берилу. Інші кольорові сорти дорогоцінних каменів які належать до берилів це аквамарин, морганіт, геліодор і гошеніт. Інші види називають просто по різновиду кольору.

Смарагд

Прекрасний зелений колір смарагду не має аналогів в царстві мінералів. Благородний колір викликаний невеликою кількістю хрому і посилюється невеликою кількістю заліза. На відміну від інших берилів вони часто містять домішки. Але їх наявність не розглядається як негативний аспект для смарагду, як у випадку з іншими дорогоцінними каменями. Насправді ці домішки вважаються частиною характеру каменю і забезпечують покупцеві природність і унікальність. Проте смарагди мають тенденцію ламатися частіше ніж інші берили, так як домішки змінюють їх структуру.

властивості смарагдуМайже всі смарагдові камені були оброблені для поліпшення зовнішнього вигляду. Історично склалося так, що для усунення недоліків каменю використовувалися прозорі масла, якими заповнювали тріщини каменю. Але на жаль, масла мали властивості випаруються протягом декількох років або змиватися за допомогою миючих засобів тому процедуру доводилося повторювати знову. Останнім часом це не є проблемою.

У будь-якому випадку ви повинні бути готові, що час від часу вам доведеться оновлювати смарагди. Зверніть увагу, що масла або полімерні смоли вважаються прийнятними для каменів в прикрасах, але за умови, що не використовуються кольорові масла для зміни кольору каменю.

Смарагд видобувається по всьому світу, хоча в деяких місцях якість дорогоцінного каміння більш висока. Особливо знаменита Колумбія у виробництві темно-зелених смарагдів з відмінною прозорістю. Бразилія і Пакистан є відомими джерелами дрібних смарагдів.

Смарагди часто використовують як талісмани. Якщо поєднати його з золотом, то ви отримаєте потужний захист від будь-якого прояву злої долі. Вважається, що цей дорогоцінний камінь підсилює всі позитивні сторони людини. Історично склалося, що смарагд вважають покровителем усіх, хто йде в море. Люди вірили в те, що взятий з собою в плавання зелений камінчик вбереже від негоди і затоплення.

Дорогоцінності зі смарагдом

Також йому приписують і цілющі властивості. Навіть просте споглядання смарагду благотворно впливає на психологічний стан людини. Лікарі пов'язують це з красивим зеленим кольором, який вже сам по собі діє заспокійливо.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору