Хрещення господнє, богоявлення, хрещення Русі

Свято ХрещенняХрещення – одне з головних християнських свят. ;D Святом Хрещення закінчуються Різдвяні святки, які тривають з 7 по 19 січня. Свято починається увечері 18 січня коли всі православні відзначають Водохресний Святвечір.

Водохресний святвечір – це суворий піст, приготування перед великим православним святом, яке називається Богоявлення Господнє.

Вся сім’я, як і перед Різдвом збирається за столом, до якого подаються лише пісні страви, з рису, меду і родзинок готувалася кутя (сочиво).

Хрещення господнєУ день свята і в день Водохрещенського святвечора здійснюється Велике освячення води. *YES* У дворах храмів тягнуться довгі черги за святою водою. Якщо людина з яких-небудь серйозних причин не можуть піти на службу він може вдатися до цілющої сили простої води, взятої зі звичайного водойму в водохресну ніч.

Вважається, що водохрещенська вода набирає особливої сили та цілющості. Водохресною водою лікують рани, кроплять кожен куточок свого житла – в будинку буде порядок і спокій. Свято зазвичай супроводжується обрядом випускання голубів, символізує закінчення свята, які потрібно випустити на волю.

Свято Хрещення також називається святом Богоявлення, тому, що при Хрещенні Господа з’явилася світу Пресвята Трійця: “Бог Отець промовляв з небес про Сина, Син хрестився від святого Предтечі Господнього Іоанна, і Дух Святий зійшов на Сина у вигляді голуба.” 🙂

Мітки: ,
Залишити коментар

*

Вгору