Ворожіння – ритуал, спрямований на контакт з потойбічними силами з метою отримання відомостей про майбутнє. 😡

Велика частина ворожінь приурочена до Святки (час від Різдва до Водохреща) і є їх невід’ємною частиною, коли приходять з “того світу” душі померлих і активізується нечиста сила. Споконвіку вважалося, що в цей час ніщо не заважає заглянути майбутньому в обличчя.

Гадання на Святки, різдвяні ворожіння

Всі дівчата мріють про щасливе заміжжя і любов. Ну і звичайно, кому ж не цікаво заздалегідь довідатися своє майбутнє. ;D

Різдвяні ворожіння, гадання на святки

Ворожіння (з валянком) на “бік”, в яку вийдеш заміж

Це найбільш відомий і розповсюджений вид гадання. Дівчата по черзі кидають валянок (чобіт, туфельку) на дорогу і за напрямом “шкарпетки” валянка дізнаються бік, у який вийдуть заміж.

Ворожіння з дзеркалами на викликання образу майбутнього нареченого

Це добре відоме з літератури ворожіння нерідко використовується і зараз. Дівчина сідає у темряві між двома дзеркалами, запалює свічки і починає вдивлятися в “галерею відображень”, сподіваючись побачити свого нареченого. Найкращим часом для цього ворожіння вважається опівночі. *YES*

Ворожіння (зі спалюванням нитки) на швидкість і черговість виходу заміж

Воно полягає в тому, що дівчата відрізають нитки однакової довжини і підпалюють їх. У кого вперед догорить нитка, та і перша виявиться заміжня. Якщо нитка погасла відразу і менше половини згоріло, то заміж не вийдеш.

Ворожіння (з кільцем або голкою) на стать майбутньої дитини

З кільцем або голкою проробляють певні дії (кільце опускають у склянку з водою, голкою протикають вовняну тканину), потім, підвішену на волосині або нитці, повільно опускають біля руки того, на кого ворожать. Якщо предмет (кільце, голка) почне здійснювати кругові рухи – народиться дівчинка (рідше – хлопчик), якщо маятникообразне – хлопчик (рідше – дівчинка), якщо предмет не рухається – дітей не буде.

Ворожіння (з вибором предмету) на “якість” життя і жениха

У миску, блюдце або валянок кладуться предмети, дівчата вибирають їх. ;D Вибір предмета символізує майбутнє життя: зола-погане життя, цукор – солодке життя, кільце – вихід заміж, цибулина – до сліз, чарка – веселе життя, золоте кільце – багате життя і т.п.

Ворожіння з півнем

В одну тарілку насипається зерно (або кладуть гроші), в іншу наливається вода, поруч кладеться дзеркало, іноді приноситься курка. Півень, який підійшов до дзеркала, символізує красу і ніжність майбутнього нареченого, який підійшов до зерна або грошей – його багатство, до води – схильність до пияцтва, якщо півень підходить до курки, значить, наречений буде “бабієм”.

Ворожіння про долю по тінях

Цей вид гадання в силу своєї простоти досить розповсюджений у сучасному дівочому середовищі. *OK* Дівчина підпалює зім’ятий нею паперовий лист, а потім розглядає тінь від згорілого паперу. Кожен бере чистий аркуш паперу, жмакає його, кладе на блюдо або на велику плоску тарілку і підпалює. Коли лист згорить або майже згорить, за допомогою свічки робиться його відображення на стіну. Уважно роздивляючись тіні намагаються дізнатися про майбутнє. ;D

Ворожіння на сірниках

З боків сірникової коробки вставляються два сірники і підпалюються. Якщо згорілі головки будуть звернені один до одного, означає “загадані” хлопець і дівчина будуть разом.

Ворожіння (на гавкіт собаки) про вік нареченого

Після певних дій учасниці ворожіння прислухаються до гавкання собаки. “Хриплий гавкіт обіцяє старого нареченого, а дзвінкий – молодого.

Ворожіння з кільцем на викликання образу майбутнього нареченого

У склянку з водою дівчина кидає обручку і вдивляється всередину кільця, примовляючи слова: “Суджений мій, ряджений …”.

Ворожіння з викликанням сну про судженого

Пишемо ім’я юнака на клаптику паперу, цілуємо :-* це слово нафарбованими губами (щоб залишився слід), кладемо на дзеркальце маленьке і під подушку або кладуть під подушку три лаврових листка. На одному пишуть – “Ананій”, на іншому – “Азарій” і на третьому – “Мисаїл” і вимовити заклинання: “З понеділка на вівторок я дивлюся на підвіконня, хто мріє про мене, нехай присниться мені у сні”

Ворожать в ніч з понеділка на вівторок. Береться гілочка ялини, кладеться на ніч біля голови. При цьому говорять: “Лягаю на понеділок, кладу в головах ялинник, приснися той мені, хто думає про мене.” Хто присниться, той тобі і любить.

Ворожать в ніч з четверга на п’ятницю. Лягаючи спати, кажуть: “Четвер з середовищем, вівторок з понеділком, неділя з суботою. П’ятницю одна і я, молода, одна. Лежу я на Сіонських горах, три ангели в головах: один бачить. Інший скаже, третій долю вкаже.”

Ворожать дівчата якщо лягають спати там де раніше не доводилося. Перед сном кажуть: “На новому місці, приснися наречений нареченій”. У сні побачиш свого нареченого.

Ворожіння на картах

Перед сном кладуть під подушку чотирьох королів і кажуть: “Хто мій суджений, хто мій ряджений, той приснись мені у сні”. Якщо присниться піковий король – наречений буде старим і ревнивцем, король червоний означає молодого і багатого, хрестовий – чекай сватів від військового або бізнесмена, а бубновий – від бажаного. *THUMBS UP*

Ворожіння на родичів

Ходять дивитися у вікна сусідів під час вечері. Якщо побачать голови сидять за столом, то віщують собі, що майбутні родичі всі будуть живі, якщо ж не побачать голів, то з родичами має відбутися нещастя.

Ворожіння на воску

Розтопіть віск в кухлі, налийте молоко в блюдце і поставте в порогу квартири або будинку. Вимовте наступні слова: “Домовий, господар мій, прийди під поріг попити молочка, поїсти воску”. З останніми словами вилийте в молоко розтоплений віск. А тепер уважно спостерігайте за тим, що відбувається. Якщо побачите застиглий хрест, чекають вас в новому році якісь хвороби. Якщо хрест тільки з’явиться, то в наступному році ваші фінансові справи йтимуть не дуже добре, а в особистому житті здолають неприємності, але не дуже серйозні. Якщо зацвіте квіткою – створите сім’ю, вийдете заміж або знайдете коханого *IN LOVE* . Якщо покажеться звір, будьте обережні: з’явиться у вас якийсь недруг. Якщо віск потече смужками, чекають вам дороги, переїзди, а ляже зірочками – чекайте удачі на службі, у навчанні. Якщо утворюється людська фігурка, ви знайдете одного.

Гадання на цибулинах

Беруть кілька цибулин і намічають кожну з них. Ці цибулини садять в землю: чия раніше дасть паросток, та дівчина і вийде заміж вперед інших.

Гадання по кільцю

У звичайний скляний стакан наливають на 3/4 води і обережно опускають на середину дна обручку. Потім дивляться крізь воду в середину кільця, де має з’явитися зображення судженого.

Кидаєте кільце на підлогу. Якщо воно котиться до дверей, значить, дівчині скоро заміж, а чоловікові – у відрядження. Можна трактувати як відхід з дому. *YES*

Гадання на оклик перехожих

Виходьте опівночі на вулицю і питаєте ім’я у першого зустрічного. Саме так зватимуть вашого судженого, точно так він буде красивий і багатий.

Гадання на підслуховування

Забираєтесь під вікно сусідів і, природно, слухаєте. Якщо у них з’ясування відносин з биттям посуду, можна чекати “веселого” року. Якщо в будинку тиша – і у вас рік буде гармонійним.

Ворожіння на яйці

Візьміть свіже яйце, зробіть в ньому маленьку дірочку і обережно вилийте вміст в склянку з водою. 🙂 Коли білок згорнеться, формою, яку він прийняв, потрібно вгадати своє майбутнє. Вид церкви означає вінчання, кільце – заручення, куб – труна, корабель – відрядження (чоловікові) або повернення чоловіка з відрядження (жінці). Якщо білок опустився на дно – бути в будинку пожежі.

Ворожіння на полінах

Треба підійти до дровітні задом і на дотик вибрати собі поліно. Якщо воно рівне, гладке, без сучків, чоловік попадеться з ідеальним характером. Якщо поліно товсте і важке – чоловік буде спроможним. Якщо сучків багато – в сім’ї народиться немало дітей, а коли поліно криве – чоловік буде косою і кульгавий. 🙁

Ворожіння з кішкою

Згадайте бажання, покличте вашу кішку. Якщо вона переступить поріг кімнати лівою лапою, бажання збудеться. Якщо правою – не судилося.

Ворожіння по книзі

Найкраще взяти книгу духовного змісту, можна, наприклад, “Біблію”, не розкриваючи її, загадати номер сторінки та рядка зверху чи знизу, потім розкрити її і читати в загаданому місці. Тлумачать прочитане відповідно до того, що самого ворожбитів цікавить найбільше.

P.S. Щоб вам не випало у ворожінні, пам’ятайте – хороше збудеться, а в погане не вірте, головне бути впевненим у своєму щасті. 😉

Залишити коментар

*

Вгору