Вчені з усього світу стверджують, що клімат безпосередньо впливає не тільки на здоров’я людини, але і на його настрій і самопочуття. Звичайна зміна клімату здатна як вилікувати людину, так і погіршити небезпечне захворювання, а між тим і вбити людину.

Наш організм для підтримки нормальної температури тіла (36,6 ° С) витрачає величезну кількість калорій, відводячи при цьому зайву кількість тепла. Низькі температури повітря вимагають набагато більшої витрати кількості калорій, ніж високі. У зв’язку з цим холодні температурні умови можуть призвести до значних обморожень і небезпечного переохолодження. 🙁 А от надто жаркий клімат може привести до дуже небезпечного перегрівання організму, а це потягне за собою зневоднення, тепловий або сонячний удар.

Вплив клімату на здоров'я

Так що міняючи кліматичні умови потрібно бути дуже обережними. Але, багато вчених використовують зміну клімату для вирішення ряду проблем зі здоров’ям і при цьому домоглися значних успіхів. Сьогодні кліматотерапія і здоров’я один з напрямків, який стрімко розвивається як у традиційній, так і в нетрадиційній медицині.

Вчені також встановили, що для здоров’я людини дуже важливий ступінь освітленості. *OK* Недостатнє освітлення може значно знизити імунітет, сприяти розвитку різних небезпечних і неприємних захворювань. А ось за рахунок гарного сонячного освітлення організм одержує не тільки ультрафіолет, а й допомагає при загоєнні ран. Крім того вчені стверджують, що світло безпосередньо може впливати на настрій: при поганому освітленні у людини може виникнути психічне напруження, апатія і навіть неврози. А от при хорошому освітленні поліпшується настрій, а також розумова і фізична активність.

Невелика вологість повітря набагато краще переноситься організмом людини, ніж висока вологість або сухість. При надмірній сухості погіршується здоров’я – обвітрюється шкіра і губи, з’являється подразнення носа, ангіна, проблеми з диханням. Та й при надлишковій вологості може погіршитися здоров’я – поява алергічних реакцій, проблеми з астмою, риніт.

Атмосферний тиск і висота над рівнем моря при високих і низьких значеннях особливо не несуть у собі небезпеку лише після акліматизації. Але, акліматизація зазвичай проходить досить важко і неприємно, тому що можуть виникнути проблеми з кровообігом.

Тому будьте пильні, вибираючи місця для відпустки.

Мітки:
Залишити коментар

*

Вгору