Як навчитися йти на компроміс?У двох різних людей завжди існує дві різні точки зору. Тому дуже часто доводиться стикатися з необхідністю домовлятися між собою. Це часто зустрічається як вдома, так і на роботі, і навіть на вулиці. Але йти на компроміс, вміння це робити правильно – це зовсім не ознака відсутності рішучості. Зовсім навпаки, завдяки компромісам найчастіше можна досягти найкращих результатів.

Деякі корисні поради, наведені нижче, допоможуть навчиться такому мистецтву, яким є вміння йти на компроміс.

Завжди намагайтеся уникати крайнощів. Кожна людина потрапляючи в конфліктні ситуації веде себе по іншому. Деякі проявляють агресію, відстоюють свою думку вдаючись до використання будь-яких методів тільки щоб переконати свого опонента з своїй правоті. А є й такі, що для того щоб уникнути з’ясування відносин, абсолютно у всьому погоджуються зі своїм противником і повністю беруть думку опонента. Але дуже важливо знайти ту золоту середину в цій ситуації.

Якщо відчуваєте, що напружені дуже сильно і зовсім не готові доЯк йти на компроміс? будь-якого обговорення проблем, краще всього зробити невелику перерву і перенести на переговори. Навіть невеликий десятихвилинний відпочинок допоможе розслабитися і поглянути з іншого боку на проблему. Крім цього можна обдумати свою позицію більш чітко. Потрібно подумати, які саме моменти є найсуттєвішими для вас особисто, а в яких ви можете поступитися. Це допоможе вам відчути себе більш спокійним і ви зможете впевненіше контролювати хід розмови.

Намагайтеся не відволікатися, адже ваше завдання полягає в тому, щоб прийти в кінці до взаємовигідного фіналу, в першу чергу з урахуванням своїх особистих інтересів. Необхідно ігнорувати провокації супротивника, тому як з’ясування відносин і підвищені тони не приведуть вас до бажаного. Але ось своїм спокоєм і незворушністю ви дуже швидко погасите весь запал опонента.

Вміння йти на компроміс

Потрібно виявляти  гнучкість. Необхідно уважно вислухати всі варіанти супротивної сторони і бути уважним до всіх аргументів, наданими на захист думки противника. Знаходьте ідеальне рішення, пам’ятайте, що лише в спірних питаннях можна відшукати істину. Якщо у вас є можливість в деяких моментах поступитися і відмовитися від якихось другорядних інтересів, зробіть це неодмінно. Стояти вперто на своєму до кінця-дуже погана тактика. А от навчитися бачити всі приховані можливості у пропонованих противником варіантах потрібно. Також здатність перевернути будь-яке слово на свою користь дозволить вам виходити з усіх конфліктних ситуацій з повною гідністю. І ніколи не забувайте після того, як рішення все-таки знайдено, подякувати своєму опоненту.

Залишити коментар

*

Вгору