Швидше за все сьогодні немає не однієї сім’ї, в якій би не було ні разу в житті сімейної сварки і це абсолютно нормально. Так як якими б міцними і дружніми не були б відносини чоловіка і дружини, сварок уникнути не вийде. Це саме звичайне, хоч і не зовсім приємне, явище будь-якого сімейного життя. Але потрібно також не забувати, що постійні сварки та конфлікти, на жаль, ведуть до розлучень. А такого фінального акту сімейного життя точно вже ніхто не хоче, хто створює нову сім’ю.

Як уникнути сварок з чоловіком

І якщо ви хочете зберегти свою сім’ю, тоді вам потрібно скоротити кількість сварок або, як мінімум, навчиться правильно сваритися з чоловіком. Але для цього потрібно спочатку розібратися з основними причинами виникнення сварок.

Основні причини сварок з чоловіком

На зміну романтичним відносинам приходять різні побутові проблеми, і багатьом людям буває дуже важко перебудуватися, звідси й виникають постійні конфлікти і сварки з чоловіком з різних причин:

 1. невміння йти на компроміс
 2. прибирання будинку – хто повинен виносити сміття, мити посуд
 3. безглузді причини – немита чашка, кинута на підлогу сорочка
 4. минулі образи, ревнощі
 5. одноманітне сімейне життя, стреси
 6. проблеми на роботі чи проблеми зі здоров’ям
 7. надмірне захоплення одного з подружжя хобі
 8. різні грошові проблеми
 9. докори і повчання
 10. незадоволеність інтимним життям

Всі ці дріб’язкові і незначні причини призводять до 3 тисяч сварок в рік в кожній родині, як стверджують психологи, які провели дослідження в області сімейних сварок. Як на мене, це досить не райдужна цифра. Але все можна змінити, потрібно тільки розібратися із-за чого ви найчастіше сваритеся і працювати в цьому напрямку.

Основні причини сварок з чоловіком

І так, коли ви виявили причини сварок, приступаємо до їх усунення. Оскільки кожна людина по-різному реагує на ті чи інші ситуації, це може зайняти тривалий час і наполегливість. Для початку, щоб успішно будувати сімейні стосунки без постійних сварок, вам перш за все потрібно дізнатися особливості психології жінок і чоловіків.

Як уникнути сварок

Звичайно, не завжди вийде уникнути конфліктів і сварок з чоловіком. Але навіть у тихих і міцних сімейних відносинах іноді бувають різні сварки, і як стверджують психологи, сварки в деяких випадках можуть навіть допомогти зміцнити сімейні узи. Але, щоб це сталося, потрібно вміти правильно сваритися і миритися. Для цього потрібно зробити наступне:

 • Сядьте і подумайте, чи дійсно винен чоловік
 • Завжди вчасно розмовляйте з чоловіком про те, що вас хвилює
 • Не сваріться через дрібниці, подумайте, чи варта немита тарілка тривалого, обтяжливого мовчання і зіпсованого вечора
 • Знайдіть у собі сили іноді зізнатися в тому, що ви не праві
 • Дуже добре допомагає розмірене дихання – зробіть кілька разів повільний вдих і повільний видих
 • Не приносьте додому свої проблеми на роботі
 • Не загострюйте свою увагу на тому, що ваш чоловік іноді дивиться на дівчат у коротких спідницях
 • Навчіться контролювати свої емоції
 • Можна завести ритуал сварки. Наприклад, сваритися тільки в халатах
 • Можна придумати пароль, вимовивши який, ви повинні негайно перестати сваритися

Як уникнути сварок

Але навіть якщо у вас не виходить не сваритися з чоловіком та все одно іноді виникають сварки і сімейні конфлікти, то потрібно скоротити їх негативні наслідки до мінімуму. Для цього не варто нешкідливу сварку роздувати в величенний скандал з биттям посуду. І ще не використовувати дуже каверзні прийоми під час сварки, які впиваються в нашу пам’ять і надовго не покидають її. А саме:

 • Не переходьте на особистості – на тата, на маму, на один одного, на колишніх чоловіків або дружин
 • Ніколи не ображайте і не принижуйте свого чоловіка
 • Не вживайте фраз «так ти ніколи ..!», «Так ти завжди ..!» та інші
 • Не накручуйте себе і його, використовуючи такі твердження: “ти мене не любиш”, “ти вважаєш, що я дура”, “ти мене ні в що не ставиш” тощо.

І нарешті, існує один перевірений старий метод, який допоможе вам уникнути сварок з чоловіком – не треба мовчати і приховувати, що вам щось не подобається. А Жіночий Журнал JIJOUR бажає вам мирного і щасливого сімейного життя без сварок; вірних, люблячих, теплих відносин з вашим чоловіком!

Коментарів

1
 • Іра

  12.07.2016 12:08

  Важливо навчитися спільно вирішувати проблеми уже в перші роки сімейного життя. Це питання детально висвітлено у №6 психологічного журналу “Експеримент”.

Залишити коментар

*

Вгору