Перебуваючи у відносинах, багато хто запитує себе:

  • Що я справді відчуваю до свого партнера?
  • Чи потрібний відпочинок і час на те, щоб розібратися, що відбувається зараз у стосунках?
  • Чи нормально те, що відбувається між нами?

Якщо стосунки переживають складний період, якщо немає почуття радості, задоволення та безпеки, слід взяти перерву.

Коли потрібно припинити стосунки та піти

Розглянемо чинники, над якими варто задуматися і вирішити для себе, чи потрібні ці відносини.

Чинник №1: аб’юз, приниження, насильство.

Постійні приниження та образи на вашу адресу, маніпуляція, газлайтинг. Це найперші і найважливіші тривожні дзвіночки у стосунках. Якщо партнер постійно знаходить у вас недоліки, порівнює з іншими і весь час повторює, що ви нікому, крім нього, не будете потрібні, можете бути впевнені – ви маєте справу з токсичною людиною. А як відомо довгі стосунки – це здорові стосунки.

Чинник №2: відсутність інтересу до вас та ваших справ

Якщо партнеру стало байдуже, чим ви займаєтеся, що відчуваєте, про що переживаєте — це також привід до серйозної розмови. Люблячі люди завжди будуть цікавитися вашим життям, а не думати тільки про себе та власну вигоду. Відносини будуються на взаєморозумінні та прийнятті двох людей, тому якщо ви не відчуваєте, що ваш партнер вкладається у підтримку ваших стосунків, сміливо говоріть про це і не тримайте у собі. Будь-яку проблему можна вирішити, якщо ви маєте справу з адекватною людиною. Інакше не варто витрачати час на того, хто не готовий працювати заради спільного щасливого майбутнього.

Чинник №3: частина життя вашого партнера прихована від вас

Якщо ваш партнер приховує від вас свої плани, не ділиться інформацією, обманює та перекладає теми – це ознака нездорових стосунків. Будь-кому зрозуміло, що люди, які перебувають у довірчих відносинах, діляться деталями свого життя. Зрозуміло скелети в шафі можуть бути у кожної людини, але проста розповідь про те, як пройшов ваш день нікому не зашкодить. Якщо ваш партнер не виявляє бажання обговорювати повсякденне життя, значить йому є що від вас приховувати.

Чинник №4: відсутність підтримки

У будь-яких відносинах важливо підтримувати, слухати та підбадьорювати один одного. Чи це сім’я, друзі чи коханці, підтримка є невід’ємною частиною відносин між людьми. Важливо розуміти, що підтримка — це дії, спрямовані на подолання труднощів. Прояв підтримки означає, що ви турбуєтеся про людину і цінуєте її зусилля та успіхи. Якщо цього немає, то відносини втрачають свій сенс.

Коли потрібно припинити відносини

Чинник №5: постійні ревнощі та контроль

Надмірний контроль – це яскрава ознака власності, а постійні ревнощі – відсутність довіри.

Обидва ці фактори означають, що відносини приречені на поганий результат. Довіра – це базова потреба людини. Знаючи, що можете довіряти своєму партнеру, ви почуваєтеся в безпеці та можете розвиватися та рости, як пара. Якщо ж довіри немає, стосунки стоятимуть на місці.

Чинник №6: якщо пауза вже була, але нічого не змінилося

Якщо у ваших відносинах вже було ухвалено рішення про «відпочинок одне від одного», але результату це не принесло, вихід один — піти різними дорогами.

Кожен з нас повинен розуміти і пам’ятати, що будь-які стосунки вимагають порозуміння, притирання та прийняття всіх недоліків вашого партнера. І для того, щоб побудувати серйозні стосунки, потрібно бути чесними, дбайливими та уважними один до одного. Пам’ятайте, що токсичний партнер – це нерозв’язна проблема, а криза – те, над чим можна і варто працювати.

Залишити коментар

*

Вгору