У більшості людей собаки асоціюються з такими почуттями, як теплота і добро, відданість і вірність. Ці домашні улюбленці часто зігрівають людей, які потрапили під лавину, рятують потопаючих, бавлять дітей, і просто піднімають нам настрій, зустрічаючи кожен вечір на порозі, весело махаючи хвостом і облизуючи шорстким язиком наші руки. Але багато хто забуває про те, що собака є насамперед хижак, і як і будь-який інший хижак вона може і напасти на людину, часом навіть на свого господаря. А що вже говорити про бездомних собак, якщо навіть у домашніх бувають такі зриви? Давайте поговоримо про те, як можна уникнути та попередити такий напад.

Як захиститися від нападу собак
Найбільшу небезпеку для нас становлять бродячі собачі зграї. Адже вони мешкають не тільки в безлюдних місцях, але і в місті, на різних будівництвах, у приватних секторах або на територіях занедбаних складів, гаражів і т. д. Вони нападають на двірників, листонош, кур'єрів, представляють велику небезпеку для маленьких дітей. Та й будь-яка людина може стати їх жертвою. Собаки, які живуть за міською межею, де практично немає людей, які вважають промзону або пустир «своїм» - найнебезпечніші. Для них кожна людина - ворог. Від зграї в цьому випадку дуже важко захиститися, бо такі пси менше бояться людей і нападають досить сміливо і часто.

Якщо на вашому шляху виникає агресивно налаштована зграя собак, або вони просто відпочивають - обійдіть їх як можна далі, знайдіть місце, де можна сховатися. Якщо поруч з вами є які-небудь піднесення або дерева, сміливо піднімайтеся наверх, ваше здоров'я набагато дорожче порваних панчіх або штанів. Якщо не встигли, то як варіант, можна впасти обличчям вниз на землю, стиснути ноги і прикрити шию і голову руками. При цьому кричіть якомога голосніше, щоб вас могли почути інші люди і прийти на допомогу. Відмінним порятунком від зграї псів є більш менш глибока водойма, тому не замислюючись можете стрибати у воду. Собаки навряд чи побіжуть за вами, але якщо знайдеться пара сміливців, то стоячи на дні ви легко впораєтеся з собакою, що пливе. Можна почати сильно бризкати пса, скоріше за все ближче він не підпливе і залишить вас у спокої . Ці правила ви повинні пам'ятати самі і обов'язково пояснити дитині. Діти досить часто забігають на території собак, наприклад, на різні будівельні об'єкти. Потрібно пояснити дітям, що це дуже небезпечно з будь-якої точки зору, і що однією з причин, по якій не варто цього робити, є собаки. Дитина повинна твердо знати, що не можна гладити на вулиці незнайомих собак, а особливо маленьких цуценят, тому що у них є мама, яка буде захищати своїх дитинчат до останнього.

Від зграї бродячих псів можна захистити себе за допомогою газового балончика, аерозольного пістолета. Він повинен бути тільки перцевим, бо як нервово-паралітичний газ не діє на них. Дитині теж можна купити такий балончик, але тільки обов'язково пояснити їй докладніше, як потрібно нею користуватися - направити розпилювач в бік собак і якомога більше випустити газу.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору