У більшості з рун розрізняють два положення, пряме і перевернуте, які відрізняються ворожильним змістом, про який ми далі поговоримо.

Зображення та значення рун

Значення та зображення рун

Руна – Fehu

Пряме положення

Руна - FehuКлючове слово – придбання або збереження. Просили ви поради або ставили питання про ситуацію (існуючу або майбутню), робіть трактування, виходячи з цих двох слів. Це може бути придбання матеріальної власності або збереження (відновлення) старої любові чи дружби, тобто власності душевної.

Перевернуте положення

Fehu - рунаКлючове слово – відчуження. Трактуйте протилежно попередньому, враховуючи, що відчуження може бути і свідомим (якщо ви просили поради). ;D Крім того, поява цього знака свідчить про можливе виникнення скрутних ситуацій і двозначних положень, від попадання в які ви повинні остерегтися.

Руна – Uruz

Пряме положення

Руна - UruzКлючові слова – отримання нової форми. Щось завершується, і, відповідно, щось починається. У ваше життя увійшла Сила (потрібно ще й навчитися не створювати їй в цьому перешкод – це одна з порад знака), значить – неминуча зміна, бо там, де Сила, немає застою. Знак може свідчити і про успіхи, як про результат дії цієї Сили. Але головне зараз – і це основна порада – залишити стару форму і дозволити (допомогти) Силі створити нову і втілитися в неї.

Перевернуте положення

Uruz - рунаКлючові слова – дезорганізація Сили. Поява цього знаку може свідчити про упущені можливості або про невдачі і розчарування. Але це – лише на поверхні, хоча і дуже неприємно. Ваше ж завдання зараз – проаналізувати ситуацію і самого себе і розібратися, де і чому відбувається дезорганізація вашої Сили, яка в даному випадку працює не так, як треба, а може – і проти вас.

Руна – Thurisaz

Пряме положення

Руна - ThurisazКлючове слово – брами. Якщо ви просили поради – міркуйте. Чекайте. Закінчивши і те, й інше – вступайте в ворота. Якщо ви аналізуєте ситуацію, прийміть ту ж пораду. У будь-якому випадку має сенс озирнутися на пройдений шлях і не тягнути його за собою.

Перевернуте положення

Thurisaz - рунаКлючове слово – слабкість (примушування). Ситуація складна, і дії, що здійснюються вами за зовнішньому примушенню або від вашої нездатності поглянути в очі правді і чітко проаналізувати становище, лише погіршують справу. Багато чого зараз не залежить від вас, і все ж таки розібратися в ситуації і задуматися над нею – необхідно.

Руна – Ansuz

Пряме положення

Руна - AnsuzКлючове слово – “отримання”. У найпростішому випадку – отримання подарунка, несподівана удача, чиясь поява або звістка від когось. *OK* У більш складному – отримання знака від богів або його очікування, духовний дар. Якщо відбувається (відбудеться) щось незвичайне – неодмінно зверніть увагу, якщо хто-небудь захоче дати вам пораду – прислухайтеся. Поява цієї руни рекомендує бути чуйним і мудрим.

Перевернуте положення

Ansuz - рунаКлючове слово – “марність”. Ви стурбовані; багато що здається вам незрозумілим, ваші дії – марними. Зверніть увагу на те, що більшість скоєних вами вчинків далеко не мудрі, а ваш аналіз ситуації може виявитися помилковим. Перш за все необхідно подолати можливу зневіру, потім – тверезо дослідити становище. Врахуйте, крім того, що цей знак говорить про неминучість і своєчасність ситуації, що склалася, пов’язаною з деякими перехідними процесами у вашому житті або в хвилюючій вас справі.

Руна – Raido

Пряме положення

Руна - RaidoКлючове слово – “шлях”. Якщо ви запитували про майбутнє – знайте, що вас чекає дорога. Якщо просили поради – вирушайте. Якщо ви аналізуєте існуючу ситуацію, то поява цього знаку говорить вам, що ви вже в дорозі. Єдина вірна для вас дія вимагає здійснення і вже здійснюється – не заважайте. Довіряйте ходу подій і, найголовніше, самому собі. Уникайте зайвих думок, непотрібних міркувань, мудрувань і інших ментальних перешкод – дайте місце тому, що має гармонізуватися і возз’єднатися з частин. І пам’ятайте, що шлях перед вами – крокуйте сміливо.

Перевернуте положення

Raido - рунаКлючове слово – “несподіванка”. Поява цього знаку рекомендує уважність в усьому, в тому числі і в повсякденному житті. Ймовірно, вас чекають несподівані події, щось нове, якісь зміни. У будь-якому випадку, від вас потрібні певні зусилля, можливо значні. Будьте обережні в спілкуванні з друзями і близькими – знак може попереджати про можливість серйозного розриву. Людині, що отримала цей знак, варто постаратися в будь-якій ситуації зберігати гумор – щоб не трапилося, вам самому вирішувати, як відповісти.

Руна – Kenaz

Пряме положення

Руна - KenazКлючове словосполучення – “оновлена ​​ясність”. Поява цього знака свідчить про звільнення у вашому житті чогось раніше замкненого. Якщо ви просили поради – рекомендація звільнити це щось, розібратися в собі і пропустити в своє життя настільки необхідне світло. *THUMBS UP* У будь-якому випадку знак говорить про розкриття. Якщо утруднені ваші відносини з кимось близьким – постарайтеся розкритися тут, якщо у вас проблеми в стосунках із самим собою – Розкрийте самому собі. Крім усього іншого, цей знак може свідчити про удачу або сприятливі зміни.

Перевернуте положення

Kenaz - рунаКлючове слово – “затьмарення”. Цей знак свідчить про якусь невдачу, втрату партнера або друга, загибелі любові. Можливе значення – руйнування якогось аспекту вашої особистості або затьмарення будь-якої сторони життя. Просили ви поради або просто аналізуєте ситуацію, що склалася – в будь-якому випадку знак рекомендує відмовитися від чогось віджилого, що стало вже непотрібним.

Руна – Gebo

Пряме і перевернуте положення рівнозначні

Руна - GeboЗверніть увагу, що пряме і перевернуте положення в даному випадку збігається, що пов’язано з взаємозвертаючою свободою та партнерством. Ключове слово – “партнерство”. Знак свідчить про партнерство в будь-якій його формі або про його близькість. Якщо ви прагнете до вдалого завершення справи, яке вас цікавить, знайте, що успіх тут пов’язаний саме зі спільною, партнерською діяльністю. Якщо ви просили поради, порада – прагнути до об’єднання, пам’ятаючи про необхідність свободи.

Руна – Wunjo

Пряме положення

Руна - WunjoКлючове слово – “радість”. Перш за все, поява цього знака свідчить про завершення періоду темряви до вашого життя або про якусь радісну подію. Знак пов’язаний з якимсь зрушенням, бути може, навіть корінним переломом, що відбувається або вже сталося. Саме цей зсув і є причиною настання періоду світла, хоча ви могли й не помітити, де і коли він стався. Якщо ви просите поради, порада – зробити цей зсув. Настає час сприймати нову для вас енергію, дивитися на світ заново очищеним поглядом і пожинати плоди своєї праці.

Перевернуте положення

Wunjo - рунаКлючове слово – “криза”. Відбуваються процеси, що можуть зажадати від вас самопожертви і можуть призвести до кризи. Ситуація складна, але зумійте відчути, що відбувається, – не застій, а рух через темну воду, необхідний, щоб вийти на сонячний берег. 🙂 Постарайтеся не піддаватися сумнівам, не допускати брехні й нещирості у відносинах з людьми. Важливо не дозволити собі сформувати помилковий погляд на близьких, на ситуацію, на весь навколишній світ – розумійте, що тимчасова відсутність світла – лише надана вам можливість навчитися бачити в темряві.

Руна – Hagalaz

Пряме і перевернуте положення рівнозначні

Руна - Hagalaz Ключове словосполучення – “повний розрив”. Має сенс зрозуміти, а ще краще – відчути, що у ваше життя увійшло щось стихійне. Чекайте чого завгодно – неприємностей, несподіваних подій, краху планів, тощо. Події – поза вашим контролем, і сила, ведуча їх, вельми могутня. Однак, знак говорить не тільки про руйнування, а й про зміну – і вас самих, і ситуації, про появу чогось нового і звільнення від старого.

Руна – Nauthis

Пряме положення

Руна - NauthisКлючове слово – “загальмованість”. Поява цього знака свідчить – зараз темний для вас час, коли явне зростання неможливе. Зате можливі невдачі і цілком об’єктивні відчуття власної слабкості. Необхідна стриманість, уміння не впадати у відчай, може, у багатьох справах має сенс почекати. Слідкуйте за собою – у вас є можливість стати розповсюджувачем негативної енергії, зокрема – поганого настрою. Ні в якому разі не допускайте цього! Є сенс переглянути ваші плани – багато що може вимагати зміни.

Перевернуте положення

Nauthis - рунаКлючове поняття – “внутрішнє зло”. Все сказане вище стосується і до даного знаку. Однак, причину ваших невдач можна визначити точніше – вона всередині вас. Ймовірно, вона приведе вас до вирішення проблеми, яка вже поставала на вашому шляху. Огляньтеся, і якщо щось погане переслідує вас, знайте, що його причина – усередині. Постарайтеся чіткіше визначити цю причину і вступайте в боротьбу з нею. Контролюйте свої емоції і вчинки, стримуйте потік негативної енергії. Зберігайте віру в себе і в свою перемогу, не допускайте зневіри.

Руна – Isa

Пряме і перевернуте положення рівнозначні

Руна - IsaКлючове слово – “застій”. Якщо ви просили поради, цей знак рекомендує не “битися головою об стіну”, проявити терпіння і зрозуміти необхідність більш-менш тривалого очікування, можливо – тимчасового відходу від справ (або від тієї справи, з приводу якої ви задаєте питання). Якщо ви аналізуєте ситуацію, то поява цього знака свідчить про настання періоду застою, який, втім, може бути і не пов’язаний з конкретними неприємностями. Ваша інтелектуальне життя зараз, ймовірно, не блискуче, справи – заплутані, деякі з них навіть стали здаватися безглуздими. 😉 Ситуація може і не тиснути на вас, але, тим не менш, бажані результати відсутні, та здійснення надій – відкладається. Дійсно, успіхи зараз малоймовірні, але не будьте вперті, станьте зараз терплячі і м’які – цього вимагає ситуація. Але зверніть увагу, що руна Іса не відрізняє прямого і перевернутого положень, застій і розвиток поєднані тут в одному знакові. Це – період прихованого розвитку, що передує відродженню.

Руна – Jera

Пряме і перевернуте положення рівнозначні

Руна - JeraКлючові слова – “успішний результат”. Поява цього знака свідчить про наближення успішного результату у якийсь вашій діяльності або ситуації. Як і всі руни, пряме і перевернуте положення яких збігаються, цей знак містить в собі обидві сторони питання: і врожай (сприятливий результат), і весь цикл його досягнення. Це означає – ви наблизилися до успіху, але необхідні всі фази циклу, і перед вами завершальне завдання – зібрати урожай.

Руна – Perth

Пряме положення

Руна - PerthКлючове слово – “пошук”. Як видно з самого імені цієї руни, руна Перт – руна непізнаного, руна внутрішнього магічного кола. Ваше особисте Непізнане пробиває шлях до вашого усвідомленого “я”, змінюючи по дорозі все, до чого торкається. Крайній випадок цього явища – згадана психічна смерть. Порада цього знаку – напруга без роздратування і активний пошук, спрямований на з’єднання з непізнаваним. Якщо це виявиться необхідним, відпустіть минуле – нехай ніщо не встає між “ви сьогодні” і “ви завтра”. І якщо ви вестимете себе правильно, узгоджуючи ні з логікою, а з підказками вашого непізнаного, не забаріться і результат: посвячення, оновлення або – нове життя.

Перевернуте положення

Perth - рунаКлючові слова – “смерть минулого”. Ваше минуле померло, а майбутнє ще не народилося. Багато чого зараз залежить від вас – відпустіть минуле і не думайте занадто багато про кінцевий результат вашої теперішньої діяльності. *YES* Зараз саме час згадати відому тезу про необхідність жити Тут і Зараз – і привести його у виконання. Не забувайте і про те, що коли помирає Минуле, гинуть не тільки події та зв’язки, а й способи “діяння життя”; саме Зараз, коли народжується ваше нове Майбутнє, ви повинні створити і нові способи.

Руна – Eihwaz

Пряме і перевернуте положення рівнозначні

Руна - EihwazКлючове слово – “затримка”. Поява знаку свідчить про виникнення перешкод і неприємних затримок на вашому шляху. Потрібно проявити терпіння, не варто занадто рватися вперед, але наполегливість зараз – необхідна. Для цієї руни нема різниці між прямим і перевернутим положеннями, отже, знак несе не одне, а два смислових навантаження, що доповнюють один одного. Труднощі, які ви відчуваєте, можуть мати сприятливі наслідки, і затримка може обернутися необхідним поштовхом у розвитку ситуації. Необхідно проявити передбачення, можливо, навіть чисто інтуїтивне, щоб вибирати правильні рішення і запобігати небажаним наслідкам.

Руна – Algiz

Пряме положення

Руна - AlgizКлючове слово – “поворот”. Перед вами – поворот. Чи не щабель присвяти, не обрив падіння, а саме поворот. Можливо, перед вами відкриються (або вже відкриваються) нові перспективи, можливо – випаде нагода змінити життя або якийсь її аспект. Але пам’ятайте, що на крутих поворотах потрібна обережність, яка і стане вашим захистом; це порада знака. Важливо не піддатися емоціям і зберегти спокій розуму і ясність погляду і вчасно прийняти вірне рішення. Своєчасна дія і вірна поведінка – це єдине, що дає дійсний і абсолютно надійний захист.

Перевернуте положення

Algiz - рунаКлючові слова – “необхідність гнучкості”. Те, до чого ви прагнете в даний момент, навряд чи може бути досягнуто саме зараз. Гнучкість – порада і вимога цього знака. Залиште на час те, у що ви упираєтеся зараз, обійдіть цю проблему боком, просочіться крізь неї – зараз не час для лобової атаки. Будьте обережні і уважно спостерігайте за собою і оточуючими вас людьми – гнучкість буде потрібна і тут.

Руна – Sowulo

Пряме і перевернуте положення рівнозначні

Руна - SowuloЗрозуміло, руна цілісності (синтезу) не дозволяє розрізнити прямий і перевернутий стани – як і для деяких інших рун, обидва положення злиті тут в єдиному знаці. Сенс цих двох положень – необхідність досягнення цілісності і необхідність своєчасного відступу. Це і будуть ключові слова цього знака. Життя людини осмислене, коли представляє собою безперервну битву з силами Хаосу за формування власного “Я”; набуття цілісності – один з головних призів у цій війні. ;D Але справжній воїн вміє не лише битися, а й вчасно відступити перед гнітючою ситуацією для заповнення сил. Порада знака – якщо ви відчуваєте, що втрачаєте енергію, – відступіть, вам може бути потрібний відпочинок і відновлення енергії. Крім того, в певних ситуаціях цей знак рекомендує відступити в цілком певні області, які були до цього моменту затемнені або відгороджені. Пропустіть туди світло і відновлюйтесь, розкриваючись світлу в цих областях.

Руна – Teiwaz

Пряме положення

Руна - TeiwazКлючове слово – “формування”. Все, що зараз відбувається (чи буде відбуватися – якщо ви питаєте про майбутнє), має для вас особливе значення. Знак свідчить про активний період життя – можливі якісь пригоди, сильні емоції, важливі події. Взаємовідносини з людьми, що встановлюються або активізуються зараз – своєчасні й необхідні. Якщо питання, поставлене вами, відноситься до якоїсь справи або ідеї, які займають вас зараз – залишайтеся вірні їм. У цілому, порада знака – наполегливість, і пам’ятайте, що “терпіння – лише один з її видів”.

Перевернуте положення

Teiwaz - рунаКлючові слова – “втрата енергії”. Поява цього знака свідчить про те, що втрата вами енергії – лише результат ваших власних неправильних або несвоєчасних дій. Саме час замислитися про те, наскільки вірний ваш спосіб жити, що має місце саме зараз, час вивчити себе самого, власне “Я”. Можливі засмучення, пов’язані з друзями і близькими, розставання, руйнування взаємин. Але пам’ятайте – це не темний період життя, а час вирішувати внутрішні проблеми і шукати відповіді всередині себе.

Руна – Bercana

Пряме положення

Руна - BercanaКлючове слово – “зростання”. Поява цього знака свідчить про настання періоду зростання (якого б то не було). Знак говорить про хороше самопочуття, як фізичне, так і емоційне. Але пам’ятайте, що ваше зростання багато чого вимагає від вас, і перш за все – глибокого ясного погляду на події і свідомого та обережного очищення областей, які пов’язані з цим зростанням і які з якихось причин опинилися затемнені. Крім того, зараз особливо необхідно, щоб усе, зроблене вами, робилося ретельно – це і є порада цього знака.

Перевернуте положення

Bercana - рунаПеревернуте положення. Ключові слова – “складне зростання”. Щось перешкоджає вашому зростанню. Це можуть бути як зовнішні, що не залежать від вас події, так і риси вашого характеру. Як завжди в житті – останнє більш імовірно. Знак може свідчити і про погане емоційне чи фізичне самопочуття, про неприємності, пов’язані з близькими вам людьми. Порада знака – шукайте причини труднощів зростання, не піддавайтеся смутку. Ретельно аналізуйте ситуацію і – перш за все – самого себе.

Руна – Ehwaz

Пряме положення

Руна - EhwazКлючове слово – “зміни”. У цього знака два взаємопов’язані аспекти. З одного боку, він говорить про появу нового: він може свідчити про зміну місця проживання або про вироблення нових підходів до життя, до роботи, до людей. *OK* Інший аспект знака – це рух у сенсі поступових змін на краще: поліпшення ситуації, розвиток ідеї, становлення справи, тощо. Але будь-які зміни можливі лише тоді, коли змінюється сама людина, зміни повинні піддатися і ваш спосіб життя, і ваші взаємини з людьми – це ваша робота і порада знака.

Перевернуте положення

Ehwaz - рунаКлючове слово – “перешкода”. Рух загальмований, але ви повинні знати, що це не ваша вина і не настання Хаосу. Можливо, вас чекає відпочинок або подорож. Зневіра – зайва; скоєне вами зараз діло (або бездіяння) – вірно і вчасно, але – ви просто повинні зрозуміти, що вам відкриті не всі можливості.

Руна – Mannaz

Пряме положення

Руна - MannazКлючове слово – “я”. Порада знака – скромність і ніяких надмірностей. Не намагайтеся штучно привертати до себе увагу або вимагати відплати по заслугах. Необхідна певна гнучкість і, можливо, вміння відступити і відступитися. Це не час змін, але час бажати їх і прагнути до поглибленого аналізу і зміни власного “я”.

Перевернуте положення

Mannaz - рунаКлючове слово – “внутрішній ворог”. Порада цього знаку – чесність і неупередженість у відносинах зі своїм “я”. Можливо, ваш розвиток наткнувся або наткнеться на перешкоду; можливо, вам здасться, що хтось чи щось намагається перешкодити або пошкодити вам. Проаналізуйте обставини і розберіться в ситуації – для того, щоб потім звернутися до самого себе і побачити, що зовнішній ворог – не більше, ніж відображення ворога внутрішнього. Необхідно виділити і чітко усвідомити його, щоб перемогти. Швидше за все, цей ворог – спадщина вашого ж минулого, і ви можете зламати його, зламавши інерцію минулого образу дій.

Руна – Laguz

Пряме положення

Руна - LaguzКлючові слова – “необхідність слідувати інтуїції”. Ключові слова укладають основну пораду цього знака. Яка б не була ситуація, необхідно довіритися – “тому, що веде”, тієї частини своєї істоти, яка не може бути усвідомлена розумом і виявляється в інтуїції і подібних явищах. Не потрібно ніяких оцінок і міркувань, а нерідко – і розуміння. Якщо ви будете діяти згідно з власним “я” і власним ритмам, це дасть вам відчуття внутрішнього комфорту. В іншому випадку неминучу напругу і внутрішню дисгармонію.

Перевернуте положення

Laguz - рунаКлючове слово – “попередження”. Поява цього знаку – попередження про небезпеку зриву. Ніхто не може діяти вище відпущених йому можливостей та накопичених сил і не чекати удару у відповідь. Можливе перенапруження, прагнення до того, що зараз здійснитися не може.

Руна – Inguz

Пряме і перевернуте положення рівнозначні

Руна - InguzКлючові слова – “родючість”, “завершення”. Сприятливий знак. Його поява говорить про завершення (наступившим або наступаючим) певного етапу життя. Справа, якою ви зараз зайняті, повинна сприятливо завершитися. Якщо ви просили поради, порада – зосередьте всі сили на завершенні того, що ви робите, того, що вам необхідно закінчити. *THUMBS UP* Із завершенням прийде нове. Другий аспект цього знаку – позбавлення від старого, необхідне для звільнення місця новому. Якщо ви зараз відчуваєте напругу і невпевненість, знайте, що це пройде, коли ви розчистите місце для появи Нового. У цьому плані цей знак може свідчити (або радити) про вихід зі стану застою.

Руна – Otal

Пряме положення

Руна - OtalКлючові слова – “припинення”, “придбання”. У цього знака два аспекти. Перший – вимога припинення того, що віджило своє. Поява цього знака свідчить про настання “часу розбіжних шляхів”. Разом з тим, знак рекомендує і певну розумну пасивність – те, що повинно піти, піде саме. Другий аспект пов’язаний з власністю – це знак придбань, виграшів, можливо – отримання спадщини.

Перевернуте положення

Otal - рунаКлючові слова – “вимога гнучкості”, “втрата”. У цього знаку також два аспекти, і перший з них – вимога гнучкості. Порада знака – не підкорятися умовностям і старим авторитетам, діяти так, як саме для вас виглядає вірним. Другий аспект пов’язаний з власністю – можливий збиток або якась втрата.

Руна – Dagaz

Пряме і перевернуте положення рівнозначні

Руна - DagazЗнак поєднує пряме і перевернуте положення і, як відображення цього, обидві взаємодоповнюючі концепції. Таким чином, ключові слова тут – “прорив” і “день”. Знак може передвіщати удачу або великий період процвітання. З іншого боку, він же може відзначати момент, коли можна вчинити або перехід з “ночі” у “день”, або трансформацію, прорив у процесі самозміни. Порада знака – діяти з вірою і впевненістю у перемозі, незалежно від зовнішніх обставин.

Руна – Odina

Руна - OdinaРуна Одіна – чиста руна. Це найзагадковіша з усіх рун. Вона символізує Порожнечу, кінець і початок всього. У дію вступають або вступлять кармічні зв’язки і закони, призначення яких в даний момент вам не дано збагнути. Співпрацюйте з тим, що відбувається, незважаючи на те, що відбувається, і будьте внутрішньо готові до всього: і до поганого, і до хорошого. 😉

Ці значення рун використовуються для тлумачення гадань по рунах.

Залишити коментар

*

Вгору