Бурштин, янтар – це мінерал органічного з’єднання, в основі якого викопна смола хвойних дерев. Даний камінь належить до виду напівдорогоцінного каміння та широко застосовується при виготовленні ювелірних коштовностей, а також використовують і в медицині, для виготовлення певних ліків. Колір бурштину може бути від світло-жовтого, до буро-жовтого і практично чорного. Бурштин в природі зустрічається як прозорий, так і напівпрозорий, і непрозорий. Янтар дуже м’який і легко кришиться, ще його дуже важко різати.

Види янтарю

Досить часто в бурштині зустрічаються ув’язнені членистоногі і павукоподібні (косарики, кліщі, павуки), а також рослини, комахи та інші дрібні створення.

Види бурштину

Видів бурштину досить багато, де головним ознаками кожного виду є: колір, прозорість і географічна середа видобутку.

  • Сукциніт – найпоширеніший і відомий вид бурштину. Це звичайно високоякісний бурштин з високим вмістом янтарної кислоти. Як правило має жовтий, помаранчевий, червоний, білий і колір слонової кістки. Цей вид бурштину поширений в основному в Чилі, Україні і країнах Прибалтики.
  • Ретиніт – видобувають в бурому вугіллі. Зустрічається в Чехії, Росії (на Далекому Сході).
  • Геданіт – різновид балтійського бурштину, ще іменований «гнилий бурштин», через свою крихкість і дуже маленький вміст янтарної кислоти. Колір: жовтий, винно-жовтий, брудно-жовтий.
  • Піатра – забарвлення темно-зелене, зеленувато-блакитне, коричнево-зелене аж до чорного. Зустрічається в Румунії.
  • Глессіт – зустрічається наступних відтінків: червоно-бурий, бурий і чорно-білий непрозорий. Містить дуже мало домішок.
  • Боккеріт – темний, непрозорий, переважно бурого кольору, пружний. Родовища в Німеччині.
  • Кісцелліт – жовтий, оливково-зелений. Зустрічається в Угорщині.
  • Шрауфіт – густо-червоного, жовто-червоного і криваво-червоного відтінку. Відкладення – сланці, пісковики, буре вугілля. Зустрічається в Австрії, Україні, Румунії, Гренландії та Лівані.
  • Стантіеніт – це зазвичай чорний, буро-чорний і непрозорий бурштин. Дуже крихкий. Зустрічається по більшій мірі в Німеччині.

Бурштин в ювелірній справі

Ювелірами цінується прозорий бурштин без бульбашок повітря або води, тому зазвичай для вставок в дорогоцінні вироби використовують пресований бурштин ідеальної якості. Відносно невелика частина бурштину придатна для виготовлення ювелірних прикрас. Янтар часто підробляють. Раніше це робили за допомогою епоксидних смол, зараз як правило замінюють пластмасою. Щоб перевірити чи справжній бурштин, досить до нього доторкнутися розпеченою голкою або шилом, повинен виникнути приємний запах каніфолі і ладану.

Янтар

Бурштинова крихта використовується для виготовлення картин з янтарю, інкрустації дзеркал, годинників та інших виробів. З цілісного бурштину вирізають фігурки, роблять браслети, намиста, кольє. Також варто зазначити, що прикраси з бурштину, якими славляться популярні ювелірні магазини, однаково шикарно виглядають як на блідих білявках, так і на смаглявих брюнетках.

Лікувальні властивості бурштину

Про лікувальні властивості бурштину знали ще в давнину, литовці називали бурштин – «гінтарс», що означало «захист від хвороб». Римляни носили кулі з бурштину, які як вони вважали збільшують фізичні та психічні сили. Янтарним бусам приписують зміцнення загального фізичного здоров’я, що пов’язано з енергетичним імпульсом, який вони дають організму. Найкращими лікувальними властивостями, володіє бурштин воскового кольору – прозорий, червоний з жовтуватим відтінком.

Бурштин

Вважається, що якщо вагітна жінка буде носити намисто з бурштину, то пологи повинні пройти благополучно. Янтар допомагає при лікуванні гіперфункції щитовидної залози, однак протипоказаний при гіпофункції. Також ефективний при легеневих захворюваннях і захворюваннях кровоносної системи. Якщо у воду занурити ненадовго бурштин, то вона знайде антисептичні властивості і буде виступати як добрий проносний засіб.

Масаж шматочком бурштину допомагає прискорити загоєння ран. Янтар чудово допомагає в лікуванні кишечника, нирок, виводить шлаки і отрути з організму, нормалізує кислотність. Велику користь для організму представляє і дим від спаленого бурштину, який благотворно впливає на захворювання легень, горла, носа, вух, очей (покращує зір). Допомагає цей мінерал розм’якшувати і виводити з організму камені в жовчних проток, жовчному міхурі, нирках і сечоводі.

Прикраси з янтарю

Янтар добре використовується і в косметології, зокрема при виготовленні кремів. Подрібнений в порошок бурштин в кремі надає шкірі еластичності та здорового відтінку.

Магічні властивості бурштину

Янтар – це камінь здоров’я, щастя, а також любовний амулет, який здатний залучити до власника, об’єкт його любові. Бурштин в який потрапляли шматочки рослин і комахи, наділяли магічними властивостями. Маги і чаклуни використовували їх у своїх посохах і магічних предметах. У греків подарунки з бурштину сприймалися як побажання щастя. Древні вважали, що бурштин приносить перемогу в бою, тому в бойових похованнях дуже часто знаходять у воїнів амулети з бурштину.

Магічні властивості бурштину

Янтар є талісманом для людей, які хочуть налагодити зв’язки з минулим – археологи, антропологи, історики і вчителі. Він допомагає їм зробити правильні висновки і дарує вміння точного прогнозу подій. Янтар, як талісман, допомагає власникові відкинути важкі спогади, втішає його й налагоджує нове життя після черги горя і невдач. Здавна, бурштин вважався оберегом від злих духів, ворогів, недоброзичливців і всілякої нечисті. Також, він захищає від блискавки і пожеж, допомагає мандрівникам хорошим притулком, а в морі піклується про непотоплюваність судна. Янтар має властивості очищати простір, душу і тіло.

Залишити коментар

*

Вгору