Людина, як відомо, є складно організованою енергетичною структурою. Знання цієї структури та вміння нею керувати – суть основа будь-якої езотеричної системи. Життя є енергія. Будь-яка техніка регуляції процесів, що відбуваються всередині людини, будь то виправлення фізико-хімічних дисбалансів (лікування тіла) або корекція тонких енергетичних процесів, що відноситься вже до магії, може бути найбільш повно розглянута з позицій системи чакр.

Щоб виконати своє призначення на землі і розібратися в безлічі супутніх проблем нам потрібна свого роду карта, схема, план. І чакри служать саме цією картою, що допомагає активізувати і привести до рівноваги різні рівні нашої свідомості і життєвого досвіду. ;D

Розуміння чакр – найбільш ефективний засіб для досягнення різних рівнів свідомості, доступних вам. Це проста для розуміння система, але в той же час вона незамінний провідник у внутрішньому світі.

Чакри

Що ж таке чакри? Йоги, найбільш просунулися в розумінні та практичному застосуванні системи енергетичних тіл людини, вважають, що чакри – це енергетичні вири, що стрімко обертаються. Вони знаходяться всередині нашого тіла, розташовуються уздовж хребта і вінчають нашу голову.

Життя – енергія, а чакри – енергетичні вузли. Вселенська життєва сила циркулює всередині нас і наповнює відчуттям життя. Чакри – це свого роду приймачі та передавачі вселенської енергії. Кожна чакра працює на певній частоті Вселеної, будучи вікном для певного енергетичного рівня, через який будь-хто може вийти на необхідний рівень і практично впливати на своє життя або життя інших людей, тому що все в цьому світі взаємопов’язане. Чакри взаємодіють з електромагнітним полем і трансформують його в енергію, що наповнює нас життєвою силою.

Чакри – це своєрідні труби, по яких тече вселенська енергія. Ми відчуваємо це в такий спосіб: енергетичний потік від Землі через нижні чакри надходить до вищих і тече в обох напрямках. Одночасно з потоком Землі при певних умовах ми здатні через верхню чакру приймати енергетичний потік Космосу, який тече до нижніх чакр.

Кожна із семи основних чакр відповідає за певний аспект життя і різні життєві ситуації. Те ж саме відбувається і з рівнями свідомості, кожен з яких набуває абсолютно нового значення. Блокування чакри веде до обмеження сприйняття цієї життєвої енергії і як наслідок, до розладу систем організму в цілому і виразиться у хворобі, відчутті дискомфорту, занепаді сил, страху чи емоційної неврівноваженості. Таким же чином за допомогою блокування чакр можна добитися і більш серйозних результатів на рівні свідомості суб’єкта, що і є метою більшості магічних маніпуляцій. Попрацювавши певним чином з деякими чакрами, майстер, наприклад, може викликати сексуальне бажання і сильні емоції.

Так само усвідомивши і осягнувши систему чакр, спосіб її дії і оптимальний режим роботи, ви зможете зняти власні обмеження і досягти рівня, на якому легко вирішити всі проблеми та труднощі. Тим часом повне блокування може призвести до повного відключення від вселенської життєвої сили, тобто до фізичної смерті *SCRATCH* і про це потрібно пам’ятати завжди, перш ніж почати експериментувати над собою або довіряти якісь справи стороннім особам тільки тому, що вони стверджують, що щось вміють. Магія не терпить зневажливого ставлення до себе.

ЧакраЧакри часто асоціюються з вузлами ендокринної системи. Їх розташування в тілі збігається з розташуванням багатьох подібних вузлів, і значення кожної чакри тісно пов’язано з функціонуванням співвідноситься з нею вузла. Але було б помилкою розглядати цей зв’язок тільки у фізичному плані. Хоча чакри розташовані вздовж хребта і перебувають перед ним, все ж вони не представляють собою тонкофізічне явище.

Енергія чакр набагато тонше енергії грубої фізичної, однак вона пронизує всі аспекти вашого життя. Усвідомивши вплив кожної чакри, ви зверніть увагу на їх прояв, а отже, зумієте спрямовувати енергію таким чином, щоб ефективно змінювати навколишню вас дійсність.

Отже, як же впливають чакри на наше життя в практичному контексті?

Перша чакра – Муладхара

Перша чакра як джерело нашого існування, найтіснішим чином пов’язує ваше тіло з Землею. Первинна асоціація з цією чакрою – виживання. Перша чакра найбільш інстинктивна. Їжа, одяг, притулок і захист – ось за що вона відповідає.

Секс як засіб відтворення потомства і продовження роду також відноситься до моторних функцій цієї чакри. Іншими словами, її основне прагнення – це виживання.

Перша чакра розташована в самому низу, там, де виникає процес зародження особистості. Сприймати дійсність з цього рівня дуже просто, так як кожен володіє вродженим інстинктом виживання. У кожному з нас живе звір.

Відчуття небезпеки – перша ознака неврівноваженості першої чакри.

Якщо ваша перша чакра не врівноважена, то у вашому сприйнятті домінує страх необхідного браку. У результаті ви потрапляєте у замкнуте коло – відчуваєте себе незахищеним і ведете життя жертви, а отже, знаходите все нові і нові приводи для страху.

Друга чакра – Свадхистана

Головною рушійною силою другої чакри є пошук задоволення. Чуттєва і сексуальна активність стає основним прагненням. Саме ця чакра допомагає вам відчувати життя повніше і дає нам усе багатство емоцій.

Відчувати задоволення – це одне, але усвідомлювати життєвий досвід як приносити насолоду, а потім оцінити всю красу моменту – це зовсім інше. Ось у чому справжнє мистецтво. Друга чакра завжди голодна, вона вічно жадає все, що здатне принести насолоду. До подібних відчуттях дуже легко звикнути. Секс, алкоголь, тютюн, шоколад, наркотики – все це друга чакра, і до всього цього легко звикнути.

Залежність від звички поглинає людину, спійманої в пастку цієї чакри, а думка про насолоду відганяє геть всі інші думки. Постійно насолоджуючись, ви втрачаєте голову, перестаєте усвідомлювати навколишнє. Рам Дассо одного разу сказав: “Люди, які дивляться на життя крізь цю призму, сприймають кожного або як здатного займатися любов’ю, як нездатного або як нікчему!” Ми дуже легко звикаємо до насолоди, і страх втратити його веде до неврівноваженості стану цього центру.

Бажання і здатність цінувати – ось два боки другої чакри, але вони різняться між собою. Бажання характеризується концентрацією на тому, чого ви хочете, але не маєте, здатність цінувати – вища форма прояву свідомості другої чакри.

Замість того, щоб концентруватися на тому, чого ви не маєте, ви вчитеся насолоджуватися доступним. У цьому глибокий сенс позитивної зміни, яку будь-який здатний привнести у своє життя без особливих зусиль і ця зміна обернеться для вас величезним стрибком у розвитку і реально змінить на краще все ваше життя в набагато більшому ступені, ніж можна уявити.

Третя чакра – Манипура

Розуміння чакрТретя чакра – джерело впевненості в собі, усвідомлення власної сили, здатності відійти від впливу зовнішнього світу і водночас самому впливати на цей світ. Третя чакра дає вам розуміння того, що в зовнішньому світі правильно, а що ні. Саме вона надає вам сили відстоювати свої переконання і протистояти ударам долі, які обрушуються на вас.

Проникливість – основна характеристика здорової третьої чакри. Ви повинні знати, коли потрібно зупинитися, коли відмовитися від задоволення – все це частина самоконтролю. Він повинен бути спрямований не тільки на зовнішній світ, але і всередині вас самих. Це є правильне використання власне волі. *THUMBS UP* До тих пір поки ви не збалансуєте внутрішню енергію, події зовнішнього світу не прийдуть в норму. Якщо вам вдалося врівноважити третю чакру, ви знаєте, що можете досягти поставлених цілей, насолодитися результатами і відчути себе в безпеці. Ваша впевненість корениться в усвідомленні гармонії. “Щоб ваше життя було спокійним і гармонійним, відмовтеся від необхідності бути правим”. Рівень свідомості третьої чакри – це усвідомлення власної сили і значущістю в світі. Людина, що знаходиться на цьому рівні дізнання, володіє потужною силою волі.

Четверта чакра – Анахата

Четверта чакра – шлях серця наповнює вашу істоту теплотою і радістю. Це не стратегія життя, не життєвий план, а чиста радість. Вона дозволяє вам жити своїм життям, перебуваючи на цьому рівні свідомості, і впливати на матеріальний світ.

Якщо ви обираєте шлях серця, то у вашому розумі не залишається місця для страху. Чим сильніше ви любите *IN LOVE* , тим більше об’єктів і можливостей для любові виникає у вашому житті.

Розбудити серце – ось найголовніша життєва мета. Вам не доведеться платити або жертвувати чим-небудь, щоб добитися цього, потрібно тільки одне – віра. Ви повинні вірити в те, що життя не зломить вас, якщо ви знімете захист. І все відбудеться саме так: зніміть захисну оболонку, щоб потік життя вільно омивав вас. І повірте, що кохання – це головна рушійна сила Всесвіту.

Пробудивши серце, ви зможете зв’язати життя особисте і життя духовне. Ви станете єдиним цілим. Серце – єднальна нитка між его і духом. Перехід від рівня третьої чакри до четвертої дуже важливий, так як він потребує докорінного перегляду сприйняття життя. На рівні четвертої чакри немає місця почуттю суперництва, так як ви починаєте спілкуватися з оточуючими за допомогою серця. З рівня серцевої чакри можливий тільки шлях співпраці. Цю перспективу супроводжує відчуття достатку, ви починаєте розуміти, що у світі достатньо всього і для всіх. Пробуджується співчуття, тому що тепер вам ясно, що для кожного добре те, що добре для всіх. Ми нероздільні, ми між собою пов’язані.

І заняття любов’ю також змінюються, варто вам лише пробудити серце. З перспективи нижчих чакр секс життєво необхідний як засіб виплеснути енергію, отримати насолоду, задовольнити почуття влади. З точки ж зору четвертої чакри секс – це дивовижна можливість отримати і віддати одночасно. Він відкриває двері вищої духовної інтимності, коли ви знаходите здатність займатися коханням з Божеством і зі своїм партнером одночасно. Секс з вашим партнером – це не просто фізична дія. Ви взаємодієте і на фізичному, і на емоційному, і на ментальному, і на духовному рівнях. Серце, що пробудилося часто стає джерелом однієї проблеми. Це перебільшене прагнення віддавати. Ні в якому разі не піддавайтеся цього оманливому спонуканню, тому що ви можете завдати шкоду оточуючим і собі. Знаючий зрозуміє.

П’ята чакра – Вишудха

П’ята чакра. Найголовнішою властивістю п’ятого чакри є пробудження вашого внутрішнього голосу, здатного сказати вам правду.

П’ята чакра управляється вищими ментальними сферами, які включають в себе відділення і спостереження, в результаті чого ви отримуєте найрізноманітніше уявлення про життя, на основі якого можете сформувати власну точку зору.

П’ята чакра спонукає вас виражати себе творчо. Це творчість на вищому рівні. 😉

Енергія несе нам інформацію в закодованому вигляді, і якщо ви зумієте впоратися з хвилею, у вашому розумі виникнуть неймовірні “спалахи” інформації. Ваш особистий розум зіллється з колективним розумом. Творчість народжується з колективного розуму.

Самопізнання на рівні п’ятої чакри – це відкриття тенденцій свого розвитку. Ви знаходите внутрішню свободу і дозволяєте чистому, звільненому розуму засяяти на повну силу. Ви стаєте свого роду “універсалістами”, знаходите здатність помічати красу в кожній релігії і в будь-якому прояві культури.

Коли прихильність проникає на рівень вищих чакр, виникають проблеми. Якщо ви віддані будь-якій точці зору, альтернативної або послідовної, розум перестає бути вільним. Екстремальним прикладом такої ситуації є фанатизм, що переростає в екстремізм. Люди, з допомогою сильної віри відкрили п’яту чакру, але не готові до цього духовно, стають релігійними фанатиками, а чим це закінчується ми всі знаємо.

Шоста чакра – Аджна

Шоста чакра. П’ята чакра оперує з ментальними ідеями, в той час як шоста взаємодіє з образами і усвідомленням потужної життєвої сили, частиною якої ви є.

Системи чакрШоста чакра веде нас у світ, який лежить поза реальністю, обмеженою нашими почуттями. Коли людина досягає рівня шостої чакри, або рівня “третього ока”, у нього виникає здатність змінювати полярність. Дуальність або полярність світу (добро-зло) є дуже умовною. На шостому рівні свідомості ви можете піднятися над полярністю і побачити життя крізь призму більш широких поглядів, які охоплюють всі сторони життя – це “єдиний стан свідомості”. Такий підхід сприймає все, що існує як прояв Єдиного Великого Духа. Відчуття благодаті пронизує цю перспективу. Однак оскільки ваше сприйняття життя розширилося і включає всі існуючі точки зору, то подібне відчуття не дивує і не дратує вас.

Християнські містики називають шосту чакру “свідком”, Крішнамурті – “відстороненим спостерігачем”, а буддисти – “увагою”. У стані свідомості цієї чакри ви відчуваєте благодать впізнавання Божественної досконалості в усіх життєвих проявах. Ви стаєте частиною свідомості матері-Землі.

Сьома чакра – Сахасрара

Сьома чакра, чакра вінця являє собою чисту, незамутнену космічну енергію. Ця чакра, яка ініціює процес отримання енергії Космосу, є одночасно і чакрою, яка завершує процес еволюції. Коли ви переходите на цей рівень свідомості, все життя сприймається вами як духовний досвід.

У кожного з нас є мета – Божественне намір, що подарував нам цю інкарнацію.

Рівень свідомості сьомої чакри правильніше було б назвати священним. *YES* Ви повністю віддаєтеся на волю Вищого провидіння, і все ваше життя виникає відповідно до Божественної волі. Щоб досягти рівня свідомості сьомої чакри, ви повинні повністю підкоритися Вищій силі. У вас не повинно залишатися жодних питань щодо вашого шляху, і ви їм живете – причому постійно. Ви перебуваєте в цьому світі, але не належите, йому, тому що ваша свідомість знаходиться на Божественному рівні.

Пробудження сьомої чакри – це пробудження шляху бодхісатви.

Така в загальних рисах карта. Для тих, хто вирішить від теоретичного ознайомлення перейти до практичного втілення – бажаю удачі на Шляху.

Коментарів

1
Залишити коментар

*

Вгору