Очевидно, що нетримання сечі цілком природно для дитини. ;D Однак це безневинна вина перетворюється на справжнє захворювання, якщо дитина переходить у певний вік і продовжує писатися уві сні.

Енурез чи нетримання сечі

 • Медицина визначає нічне нетримання сечі як захворювання у дівчаток старше чотирьох років, які продовжують писатися уві сні. Допустима вікова межа для хлопчиків – п’ять років.
 • Проте дослідження також показали, що приблизно 10% всіх дітей описуються уві сні навіть в шість років. Іноді нічне нетримання сечі триває аж до підліткового віку – 14 років, хоча до цього часу відсоток знижується до 3%.

Нічне нетримання сечі або енурез: причини

Енурез – саме так називається нічне нетримання сечі – може перейти в хронічне захворювання. Маленькі діти, які описуються ночами, заподіюють незручність не тільки собі, а й батькам та іншим членам родини. У чому ж полягає корінь цього зла? *DONT_KNOW* Чому деякі діти не можуть контролювати сечовипускання? І головне, чому це нетримання сечі відбувається саме уві сні:

 1. Це захворювання безпосередньо пов’язане із зростанням органів сечовиділення.
 2. Розмір і функціонування сечового міхура багато в чому визначає можливість управління процесом сечовипускання.
 3. При виникненні позиву до сечовипускання сечовий міхур може контролювати сечовипускання до тих пір, поки ви дістанетеся до туалету або іншого місця, де ви можете справити малу нужду. У цьому випадку при тиску на сечовий міхур виникають хворобливі відчуття.
 4. У тих випадках, коли сечовий міхур ще недостатньо розвинений, утруднюється контроль сечовипускання. Саме це і відбувається з маленькими дітьми, які продовжують описуватися ночами.

Нетримання сечі і режим сну

 • Нетримання сечі і режим снуКрім недорозвиненого сечового міхура нетримання сечі також може викликати режим сну. У стані глибокого сну дитина не може визначити свої потреби, встати і піти в туалет.
 • У більшості випадків дітям сниться, що вони пісяють у туалеті, тобто роблять все правильно, а насправді вони пісяють у ліжко.

Енурез: контролювання сечовипускання

Як турботливі батьки, ви повинні допомогти своєму малюкові впоратися з цією прикрою проблемою. *OK* У лікуванні енурезу можна виділити два основних аспекти. Медикаментозне лікування дуже важливо, однак не варто недооцінювати і важливість зміни поведінкових схем, які повинна напрацювати дитина.

 • Тренуйтеся контролювати сечовипускання: необхідно працювати над здатністю до утримання сечі. Попросіть малюка потерпіти, коли він хоче в туалет. Це нескладна вправа, що виконується вдень, вночі повинна увійти у звичку.
 • Частіше прокидайтеся вночі: кілька разів за ніч будіть дитину, щоб вона сходила у туалет. Поступово у неї сформується біологічна потреба вставати в туалет самостійно. Якщо можливо, скористайтеся будильником.

Медикаментозне лікування

 • Іміпрамін ацетат та десмпрессіна Desmpressin acetate – ось найбільш ефективні ліки від енурезу у маленьких дітей.
 • Перший засіб допомагає дитині міцно спати і одночасно покращує роботу сечового міхура.
 • Другий засіб грає ключову роль в утворенні сечі. Коли зменшується вироблення сечі, автоматично скорочується переповнення сечового міхура.

Енурез: контролювання сечовипускання

Пам’ятайте головне – ліки – не більш, ніж тимчасова підтримуюча міра, вони жодним чином не можуть повністю вилікувати енурез. Тільки розвинена здатність контролювати сечовипускання допоможе вашій дитині позбутися цієї прикрої звички після досягнення певного віку. 😉

Залишити коментар

*

Вгору