Щеплення: за і протиПедіатри вважають імунізацію дитини основою його здорового життя надалі, однак деякі батьки намагаються як можна довше відтягувати візит в поліклініку або вважають за краще взагалі не робити своїм малюкам щеплення, незважаючи на те, що вакцинація залишається найефективнішим засобом запобігання небезпечних дитячих захворювань. *OK*

Тим не менш, хоча біль швидко проходить і забувається, батькам важко бачити, як їхні діти перетворюються в подушечки для голок. Як правило, частіше за все рішення про вакцинацію дитини батьки беруть на основі дезінформації, отриманої з Інтернету або неперевірених чуток, які побутують на дитячому майданчику, що дитина буде мати добре здоров’я і без щеплення. 🙂

Спалахи епідемії не виключені

Лікарі підкреслюють, що кілька десятків років тому ніхто навіть не сумнівався в необхідності дитячої імунізації, оскільки хвороби, від яких захищали вакцини, були дуже поширені, а ризик захворювання був цілком реальним. На щастя, сьогодні такі хвороби стали рідкістю завдяки успішній практиці вакцинації. ;D Однак у цьому криється певна небезпека: ми настільки звикли вважати себе захищеними від хвороб, що нехтуємо важливістю імунізації. Не варто недооцінювати небезпеку смертельних хвороб, вони можуть причаїтися зовсім поряд: наприклад, хтось із ваших знайомих нещодавно повернувся з Африки, або вуличний перехожий побував в Індії чи Азії і привіз звідти щось набагато менш невинне, ніж звичайні туристичні сувеніри.

Подорожі збільшують ризик захворювання

«Батьки кажуть:« Нехай інші роблять щеплення своїм дітям, а ми почекаємо »», – розповідає доктор медицини Sharon Humiston. *YES* Однак у цій грі на випередження ставки дуже високі: «Сьогодні подорожі і поїздки істотно збільшують ризик захворювання. Діти, які не пройшли вакцинацію, особливо схильні до інфекцій, і вони можуть стати джерелом захворювання для інших». Крім того, дослідження, опубліковане недавно в Journal of the American Medical Association, показало, що діти, які не пройшли імунізацію, в 22 рази сильніше схильні до ризику захворювання на кір і майже в шість разів сильніше – ризику захворювання на кашлюк, ніж діти, що пройшли вакцинацію. Інше дослідження, також опубліковане в JAMA, показало, що діти, які не пройшли імунізацію, в 35 разів сильніше схильні до ризику захворювання на кір.

Як діють щеплення

У вакцинах використовуються мертві або ослаблені мікроорганізми, які стимулюють вироблення імунною системою відповідних антитіл. 🙂 Ці антитіла захистять дитину від інфекції в тому випадку, якщо в організм потраплять мікроби цього небезпечного захворювання. У цілому, вакцини мають лише незначними побічними ефектами – викликають роздратування шкіри в місці уколу, невелике підвищення температури, валкість, і легкий висип (вакцини проти кору і вітрянки). Ці прояви часто наганяють на батьків в паніку, і вони негайно починають думати про те, що малюк захворів, проте насправді така реакція на щеплення говорить про нормальну роботу імунної системи.

Щеплення дитини

Діти, імунна система яких ослаблена прийомом імунно-пригнічуючих ліків, боротьбою з раком або СНІДом, не повинні проходити вакцинацію тривакциною проти кору, епідемічного паротиту та краснухи корової або вакциною проти вітрянки, оскільки компоненти живого вірусу можуть викликати у них напад хвороби. ;D Особливу обережність слід також виявляти батькам дітей-алергіків – їм потрібно проконсультуватися у лікаря щодо щеплень тривакцини проти кору, епідемічного паротиту та краснухи корової (вона містить желатин), вакцини проти грипу (вона містить яйця) або гепатиту В (містить дріжджі).

Мітки: ,
Залишити коментар

*

Вгору