Самий незамінний засіб лікування та профілактики хвороб у дорослих і дітей – це масаж. Зараз з’явилася велика кількість механічної та електронної техніки, але їй не під силу замінити руки, що роблять масаж з ніжністю і теплом. Представляємо вашій увазі самий елементарний, але дуже необхідний для малюка масаж.

Основи дитячого масажу

Перш ніж приступити до самого масажу, прослідкуйте, щоб ваша дитина була в розслабленому стані і йому не хотілося ні спати, ні їсти. Гарненько зігрійте свої руки, а щоб під час масажу малюк відчував себе комфортно і затишно, обов’язково змастіть свої долоні гіпоалергенним кремом або олією. Масажні рухи потрібно виконувати дуже акуратно, ніжно і обережно, не забуваючи що в малюка дуже ніжна і вразлива шкіра.

Дитячий масажУ більшості випадків починають масаж з ніжок. Їх масажують по черзі, пересуваючись від стегна до стопи і назад *віджимаючими* та круговими рухами. Далі масажуйте кісточку, пальці та ступні ніжок, пару раз легенько натисніть на зовнішню і внутрішню сторону пальчиків. Тепер плавно переходьте до самої стопі, починаючи масаж з потирання стопи великими пальцями. Пальцем злегка натисніть в основи дитячих пальчиків, пройдіться по краю стопи із зовнішнього боку, потім натисніть в середині п’ятки, а на останок помасажуйте окремо кожен пальчик.

Переверніть малюка на живіт і м’якими, плавними рухами починайте масажувати зверху вниз спинку, потім поверніться назад до пахв. Масажуйте великими пальцями рук по всій довжині хребта, при цьому натискаючи злегка з кожного боку. Не забувайте про те, що з дитиною під час всієї процедури потрібно розмовляти. Покладіть свої долоні дитині на плічки і кінчиками пальців промассируйте лопаткову область, після чого помасажуйте круговими рухами всю спинку. Переверніть його на спинку і по черзі масажуйте обома руками ручки малюка, від плечей до зап’ястя. При масажуванні кистей рук пограйте з пальчиками, з кожним по черзі.

Масаж дитячого животика покращує травлення, послаблює коліки, зменшує запори і гази і покращує самопочуття дитини в цілому. Починайте масаж з легкого погладжування з середини животика до низу двома руками, чергуючи їх і як би створюючи хвилі. Тепер треба розслабити малюка. Ніжки дитини підійміть і трохи притисніть до черевця, це розслабить його м’язи. Продовжуючи погладжувати животик, закінчуйте масаж. Наостанок пройдіться поперек живота зліва на право кінчиками пальців.

Масаж малюка

Сама відповідна температура для масажу – двадцять градусів. Найперші сеанси можна починати вже через місяць після народження, а тривалість сеансів не повинна перевищувати п’ятнадцяти хвилин.

Залишити коментар

*

Вгору