Щеплення манту-за і протиДуже багато батьків сильно помиляються, вважаючи манту – щепленням. Манту тестує дитинe на наявність хвороби, але ніяк не запобігає її появі. Це ін’єкція туберкуліну, яка допомагає виявити паличку туберкульозу або підтверджує повну відсутність такої. Після процедури на тому місці, де вводилася голка, утворюється припухлість круглої форми. Рівно через три дні вона вимірюється і вже за отриманими результатами визначають, у кого туберкульозна паличка виявлена, а хто на туберкульоз не заражений.

Важливо пам’ятати, що місце ін’єкції не можна мочити ні в якому разі протягом усіх трьох днів. Як не можна і заклеювати місце уколу пластиром. Через подібні дії можна отримати невірний і неточний результат, так як манту змінюється в розмірі. Так само варто взяти на замітку, що навіть при підозрі туберкульозу у дитини, ніякі щеплення ставити не можна.

Мамам необхідно ретельно стежити, щоб дитина не намочила місце введення туберкуліну. Заклеювати цей *гудзик* не можна, інакше він запріє і припухне, а це призведе до спотворення результатів. Не можна допустити розчісування цього місця, так як по-перше, воно збільшиться в розмірах, а по-друге, дитина може роздерти сильніше ранку і таким чином занести інфекцію, яка може привести до дуже серйозних ускладнень.

Чи варто ставити манту дітям? Почастішання епідемії туберкульозу часом просто не залишають вибору. Багато хто ставить манту дитині тільки для того, щоб просто підстрахуватися. Але якщо дитина застудилася і захворіла, краще утриматися від манту до повного одужання малюка, щоб уникнути навіть незначних ускладнень.

Багато лікарів і вчених розділилися в думках, чи потрібно ставити дітям манту. Якщо судити про те, що взагалі являє собою туберкулін, який вводиться дітям в якості проби – можна дізнатися, що це така собі суміш різної органіки, пов’язаної з мікробактеріями. Думка про те, що туберкулін містить туберкульозну паличку в собі – невірно, так як в ньому є лише продукти життєдіяльності цієї самої палички.

На питання – чи небезпечно дитині ставити манту? – так само існує дві відповіді. Навіть відомі медики розділилися на дві думки. Думки *за* мотивують тим, що манту на імунну систему не робить особливого навантаження, так як не є щепленням, а всього лише пробою. Думки *проти* почали з’являтися після численних випадків виникнення алергії на реакцію манту. Крім цього, в туберкуліні міститься фенол – один з найсильніших клітинних отрут. Тому пробу часто робити не можна. А пробу на виявлення туберкульозної палички можна зробити і іншим способом. Якщо, наприклад, взяти аналіз крові або слини, то можна дізнатися, хвора дитина на туберкульоз або ж ні.

Щеплення манту

У будь-якому випадку, науковий світ на питання – чи треба взагалі робити дитині манту – остаточної відповіді не дав. Що являє собою ця процедура більшість людей знає, тому вирішувати, ставити чи ні манту, мають право тільки батьки дитини.

Залишити коментар

*

Вгору