Родові травми – це група захворювань, які виникають у новонароджених після пологів. У цих захворювань маса причин, і кожне проявляється по-різному. На жаль, з мікротравмами і травмами, отриманими під час пологів на світ з’являються більш сімдесяти п’яти відсотків дітей. І далеко не всі з них розпізнаються в перші місяці, зате в подальшому вони проявляються у вигляді розладів ЦНС, у відставанні розвитку дитини, в масі алергій і ін.

Що таке родові травми

Останнім часом з’явилися методики з діагностування таких травм, що дозволяє з більшою ймовірністю визначати їх характер і причини. Відмінною рисою цих методик є їх повна безпека, що дозволяє використовувати їх з самих перших годин життя малюка.

Причини родових травм, як було вже згадано, дуже різноманітні. Але якщо спробувати згрупувати їх, то виглядати це буде ось так:

  • Група психічних і фізичних причин. І в цьому пункті йдеться про жінку. Рекомендується ще на етапі планування своєї вагітності вилікувати всі захворювання, які є на той момент, а так само здобути повну психологічну стійкість. Кожна негативна емоція під час носіння дитини впливає на перебіг вагітності і на нормальний перебіг самих пологів.
  • Наступна група причин безпосередньо пов’язана з медичним супроводом, починаючи від перших тижнів вагітності і закінчуючи пологами. Тут велику роль відіграє те, що деякі лікарі люблять приписувати жінкам в положенні зайві медичні маніпуляції і процедури. А це не завжди сприяє нормальному протіканню вагітності та народженню нормального, здорового малюка.
  • І ще одна група причин, пов’язана з вагітністю і безпосередньо самими пологами – тазове передлежання дитини, вузький таз породіллі, недоношеність або переношення, різні некваліфіковані дії медичних працівників або важкі пологи.

Найчастіше при пологах травмуються хребет або голова дитини. До основних видів родових травм можна віднести травму шиї і голови, внутрішньочерепну і спинальну травму, родову травму спинного і головного мозку. Рідше бувають різні вивихи і перелом ключиці, а так само деякі травми внутрішніх органів. При кесаревому розтині родові травми потребують особливої уваги, так як цей спосіб народження дитини набагато більше ризикований для отримання малюком родових травм, ніж під час природних пологів.

Залишити коментар

*

Вгору