Плоскостопість – це проблема розвинених сучасних країн. У тих регіонах, де завжди тепло і де населення в основному ходить босоніж, ця проблема зовсім не зустрічається, так як відсутність взуття з дитинства дає можливість дитині масажувати множинні активні точки стопи.

Профілактика плоскостопості у дітей

Для попередження розвитку плоскостопості у дітей, треба тренувати з дитинства зв’язковий апарат. М’язи і зв’язки без необхідного навантаження досить швидко слабшають. Щоб підтримувати організм в тонусі, необхідно пам’ятати про правильне харчування та фізичну активность. Гімнастика, плавання та масаж – це відмінна профілактика всіх недуг, які пов’язані з опорно-руховою системою людини.

Дитині необхідно дозволяти з народження рухатися якомога більше, не варто ії рухи обмежувати тісними повзунками і пелюшками. Купати дитину рекомендується у великій ванні. Вода повинна бути не гаряча, так як в прохолодній і просторій ванні малюкові буде набагато легше рухатися. Після закінчення водних процедур необхідно гарненько масажувати дитячі стопи круговими рухами.

Профілактика плоскостопостіКоли за вікном літо, рекомендується давати можливість дитині ходити босоніж якомога більше. Дуже корисно для малюка буде погуляти по піску, траві або гальці. Удома можна тренувати ніжки невеликою зарядкою, яка полягає в піднятті пальчиками ніг невеликих предметів з підлоги. Так само можна катати валики або м’ячики по підлозі ніжкою.

Обов’язково треба робити масаж. Щоб не ходити на масаж в поліклініку, необхідно попросити медсестру, щоб вона показала нескладні прийоми для того, щоб батьки могли робити малюкові масаж самостійно. Масаж, як і вправи, необхідно робити щодня, мінімум за півгодини до годування або ж після нього приблизно через годину. Не можна лінуватися ні в якому разі, адже попередити розвиток такої недуги, як плоскостопість набагато простіше, ніж лікувати її в подальшому.

При покупці дитячого взуття необхідно стежити за тим, щоб воно підходило не тільки за розміром, але й за формою дитячої стопи. Підошва у взутті повинна бути гнучкою, згинатися в дугу без зусиль, але при цьому вона повинна бути щільною. Каблук не повинен перевищувати півсантиметра, а устілка у взутті повинна бути обов’язково рівною. Дуже важливо підбирати взуття правильно для діток, які тільки почали ходити. Необхідно намагатися купувати дитині взуття, зроблене з якісних матеріалів. Здоров’я дитини в цілому багато в чому залежить від якості першого взуття.

Залишити коментар

*

Вгору