Уреаплазмоз – це викликане мікроорганізмами запалення сечостатевої системи. Через те, що патологічні ознаки проявляються не відразу, носій цього паразита може не здогадуватися про хворобу довгий час, при цьому продовжуючи заражати їм статевих партнерів.

Уреаплазмоз у жінок: симптоми, лікування, профілактика

Первинним осередком зараження у жінок є нижній відділ сечостатевої системи. Симптоми запалення дають про себе знати в перед менструальний і після менструальний періоди. До характерних скарг можна віднести печіння і свербіж в області геніталій. При сечовипусканні жінки відчувають біль і дискомфорт, а так само з’являються гнійно-слизові виділення. Так само має місце постійне почуття позиву до мочеспуканню.

Як лікувати уреаплазмоз приймає рішення тільки лікар. Лікування починають при симптомах, які заважають здоровому життю жінки. В інших ситуаціях цей збудник небезпечним не є. У схему терапії входять антибіотики, комплексні ферментні препарати, вітамінотерапія, репеленти, дієтотерапія, пробіотики і виключення на весь лікувальний період статевих контактів.

Пацієнти з ослабленим імунітетом проходять тривалий курс внутрішньовенного введення деяких антибіотиків, імунної сироватки і імуноглобуліну. Варто відзначити, що при ослабленій імунній системі захворювання повністю вилікувати досить важко, тому можливі рецидиви. Якщо говорити про нетрадиційні способи лікування уреаплазми, то ефективними вони можуть бути лише на самій ранній стадії захворювання. Народна медицина пропонує використовувати рослинні засоби, які допомагають посилити захист організму. Але якщо збудник інфекції вже викликав запальний процес, то лікування не медикаментозне не тільки марне, а й в деяких випадках небезпечне.

Як і будь-яка інфекція, яка передається статевим шляхом, уреаплазмоз виникає через безладні статеві зв’язки, які проходять без бар’єрної контрацепції. Для попередження захворювання рекомендується неухильно дотримуватися всіх правил особистої гігієни, так само практикувати захищений секс при випадкових статевих зв’язках, а також проходити регулярне обстеження з метою профілактики та виявлення прихованих статевих інфекцій.

Уреаплазмоз та профілактика

Жінкам, які думають про народження дитини, необхідно на етапі планування своєї вагітності усунути навіть малу ймовірність загрози зараження її плоду. При необхідності треба пройти курс лікування разом зі своїм партнером. Вторинною профілактикою уреаплазмоза є загартовування організму, профілактичний прийом комплексу полівітамінів і дотримання режиму відпочинку і праці.

Залишити коментар

*

Вгору