Уреаплазми – це маленькі бактерії, які мешкають на слизових статевих органів або сечових шляхах людини. Зазвичай перші симптоми такої хвороби дуже слабо виражені. Хворі мають скарги на печіння під час сечовипускання в уретрі, а часом спостерігаються різні слизові виділення. Ці ознаки іноді можуть зникати самостійно, але через дуже короткий час з’являються обов’язково знову.

Уреаплазма у чоловіків: симптоми, лікування, профілактика

У рідкісних випадках захворювання може самостійно виліковуватися, але на такий успішний результат сподіватися не варто. Це може привести до розвитку серйозних ускладнень або навіть перейти в хронічну форму захворювання. Якщо на симптоми, що з’явилися не звертати увагу, то уреаплазма у чоловіків може викликати запалення уретри, придатків яєчка і представницької залози. Окрім цього, найсумнішим наслідком може стати безпліддя.

Способи і варіанти лікування уреаплазми у жінок і чоловіків дуже схожі. Спосіб терапії повинен вибрати лікар, враховуючи при цьому чутливість хворого до антибактеріальних препаратів. Для запобігання поширенню хвороби і формування ускладнень дуже важливо лікування проходити спільно з партнеркою по сексу. У більшості випадків призначаються антибіотики з ряду тетрацикліну. Якщо у чоловіка уреаплазма стійка до таких препаратів, їх замінюють на фторхінолони або макроліди. У самих запущених випадках призначають одночасно два антибіотики, які відносяться до різних груп. Курс лікування найчастіше триває тиждень-півтори, хоча за певних обставин його можуть і продовжити.

Після закінчення курсу хворим рекомендується обов’язково зайнятися відновленням мікрофлори кишечника для профілактики і лікування дисбактеріозу. Для цього рекомендують приймати спеціальні препарати – пребіотики і пробіотики. Для зміцнення захисту організму призначають полівітаміни та природні імуномодулятори, такі як екстракт ехінацеї, засоби на основі шипшини і лимонника.

Протягом курсу лікування хворі повинні дотримуватися суворої дієти, в якій повинні бути повністю виключені жирні, смажені, солоні і гострі продукти, а також алкоголь. До того ж слід утримуватися від статевих актів, або ж використовувати обов’язково презервативи. Після закінчення лікування необхідно обстежитися.

Уреаплазмоз - профілактика

Основним профілактичним заходом уреаплазми є уникнення випадкового зв’язку. Якщо він все ж має місце, обов’язково варто використовувати засіб захисту – презерватив. Наявність постійного партнера і підтримка імунітету на високому рівні – це надійний захист від багатьох захворювань, які передаються статевим шляхом.

Залишити коментар

*

Вгору