Вибираючи фату, багато наречених дуже педантичні, так як це не просто атрибут весільного плаття. Для багатьох фата як і раніше залишається атрибутом чистоти, ніжності і невинності. Фата в багатьох традиційних весільних звичаях покрив нареченої овіяний багатьма обрядами і прикметами.

Фата для нареченої

Фата і обряди

Фата це свого роду оберіг для нареченої, який захищає її від пристріту і недоброзичливців. Для того, щоб вона виконала всі свої функції потрібно пам’ятати, що за обрядом до фати нареченої може торкатися тільки мати або старша родичка. Фату не можна приміряти до весілля, особливо разом з сукнею (для облачення в плаття і фату є свій обряд). Фата покликана захищати наречену, тому вона покриває голову і навіть обличчя до обряду вінчання. Зняти фату з обличчя молодої може тільки її чоловік після того, як закінчилося таїнство вінчання. Останнім обрядом, який проходить наречена з фатою, це її зняття, яке робить мама нареченого і покриває голову хусткою. Цей ритуал робить з молодої дружину.

Фата для нареченої 2 Фата для нареченої 3

Фата для нареченої 4

Після того, як весілля відгуляно – фата підлягає дбайливому зберіганню, так як згідно з повір’ями фата знаходить після вінчання цілющі сили і стає потужним оберегом для молодої сім’ї. Згодом ця фата буде оберігати вашого малюка від недуг.

Що потрібно знати, вибираючи фату

Оптимальною довжиною фати вважається довжина нижче лінії лопаток. Мода робити довгу і пишну фату закінчилась. Сьогодні довга фата – це пережиток минулого, а не символ того, що дівчина з хорошої і багатої родини. Мода диктує те, якою має бути фата для нареченої, а не традиції.

Фата для нареченої 5 Фата для нареченої 6

Фата для нареченої 7

Одним, мабуть, ключовим критерієм вибору фати по-праву можна назвати її колір. За кольором, фата ідеально повинна підходити в тон сукні. Добре, якщо фата нареченої буде перегукуватися з декору з сукнею, якщо на сукні є вишивка, то вона може бути присутнім в декоруванні краю фати, якщо є контрастний колір в сукні, то з цього ж матеріалу може бути виконана коса бейка по кромці фати.

Фата для нареченої 8 Фата для нареченої 9

Фата для нареченої 10

Крім кольору варто звернути увагу на тканину, з якої вона зроблена. Для виготовлення фати найчастіше використовують фатин, органзу або тюль, яка здатна створити справді чарівний образ нареченої. Дивлячись з якого матеріалу зроблена фата, визначається чи потрібно окремо обробляти край або буде достатньо рядка з волосіні, щоб особливо не перевантажувати її.

Вибираючи все для весілля, важливо не випускати з уваги деталі і пам’ятайте, що ви господиня цього прекрасного дня.

Залишити коментар

*

Вгору