Чому щасливих молодят посипають пшеницею, цукерками і дрібними грошима? Навіщо новоспечена теща одягає на ноги «чоботи», а потім безтурботно танцює зі своїм зятем? У чому секрет ідеальної пропозиції руки і серця? Що таке гарний весільний обряд викупу нареченої, сватання, заручини, обряд вінчання? Які весільні прикмети на щасливе життя, а які погані прикмети на біду?

Весільні прикмети

Якщо весільні прикмети і традиції Вам повною мірою неясні, тоді Вашій увазі пропонуються деякі найпопулярніші весільні традиції, народні прикмети, православні і народні обряди, якими до цих пір користуються на весіллях, сватаннях, заручинах і вінчаннях. ;D Прочитавши дані весільні прикмети та обряди, повір’я та забобони, Ви можете бути впевнені в тому, що Ваше весілля відбудеться за всіма правилами!

Весільні прикмети і традиції

 1. Вінчальну сукню, обручки й фату не можна давати міряти нікому, інакше в сім’ї будуть сварки або шлюб взагалі не відбудеться.
 2. Отриману решту після купівлі фати, черевиків, сукні не витрачають якнайдовше, принаймні, не менше трьох місяців. Заховайте ці гроші так, щоб їх ні в якому разі не брала до рук чужа людина.
 3. Пам’ятайте: для сватання найвдаліші дні – 3, 5, 7 і 9. А в середу та п’ятницю краще не свататися. Прекрасно підходять для вінчання й одруження субота та неділя, хоча американці вважають найкращим днем для весіль понеділок. Оптимальний час – друга половина дня.
 4. Не можна:
  • дарувати молодим червоні троянди, виделки, ложки, ножі, спідню білизну;
  • приходити на весілля в чорному одязі;
  • переходити дорогу нареченому й нареченій, коли вони йдуть до ВРАЦСу або в церкву;
  • мити посуд (нехай це зробить обслуга).
 5. Якщо нареченій подарували троянди, їй самій слід відрізати ножицями всі шипи. *YES*
 6. Одягати сукню молода повинна через голову. Не можна, щоб наречену наряджала подруга з таким самим ім’ям.
 7. Молодят за стіл саджають на кошлату шубу або кожух, вивернутий хутром назовні, – щоб жили багато.
 8. Якщо в день одруження йде дощ – це на щастя.
 9. Добре, якщо сережки надягне на наречену її улюблена й щаслива заміжня подруга.
 10. На щастя перед входом у спільний будинок молодята розбивають тарілку.
 11. В день весілля молодятам добре посадити дерево.
 12. Виделку, якою їв наречений за весільним столом, прибирають до сорокового дня. У сороковий день дають чоловікові знову нею поїсти, щоб молодята жили добре й довго разом.
 13. Обручка не надягається на рукавичку.
 14. Якщо під час вінчання молодята щось гублять, піднімати цю річ не можна.
 15. Якщо обручка вислизнула або впала під час реєстрації, слід подумки промовити тричі: «Кільце на мені, біда не до мене. Амінь».
 16. Коровай, яким зустрічають молодят, гості не їдять. Якщо він дуже великий і його одразу з’їсти неможливо, треба насушити з нього сухариків.

ВАЖЛИВО!

Категорично не можна:

 • призначати весілля на 13-е число;
 • губити рукавички;
 • одягати весільну сукню через ноги;
 • ступати в калюжі;
 • запрошувати в свідки одружених або розлучених друзів;
 • одягати на весілля нове взуття, а також коштовності (особливо перли) -тільки біжутерію;
 • ставити своїх подруг і друзів попереду себе перед дзеркалом.

Після одруження

 • Якщо весільну скатертину стелити три роки поспіль у річницю одруження, то молодята доживуть до глибокої старості.
 • Після весілля, входячи в будинок чоловіка, молода промовляє: «Перша, друга, я йду третя, але не остання! Всі геть, мені одній дім».
 • Не варто дарувати весільні фотографії всім підряд (за ними дуже легко навести пристріт). 🙁
 • Рівно через місяць після весілля потрібно відіслати чоловіка куди-небудь і одягнутися, як на весілля (фата, весільна сукня, черевички – все, як було в той день). Вклонитися 33 рази на схід і сказати: «Вічна слава Господу нашому, а при мені мій чоловік, раб Божий (ім’я)». Підійти до подружнього ліжка й збити подушки. Якщо є перина, то і її. Тоді ваш чоловік ніколи не залишить вас заради іншої, і ви будете жити в злагоді.

Обручка — символ щастя в сім’ї

Вважається, що після того, як подружжя одягає обручки одне одному на пальці, їх більше не можна знімати. Тому подбайте насамперед про те, щоб обручки були зручними і вам подобалися.

Відповідно до давньої традиції, весільні обручки повинні бути гладкими, без каменів і філіграні, оскільки вважається, що тоді й усе подружнє життя буде гладким.

Коментарів

2
 • Таня

  23.04.2012 11:48

  Доброго дня. Скажіть, будь ласка, якщо весільна сукня яку купила, уже мені не подобається, чи можу купити іншу? Дайте пораду!!!

 • ОЛЯ

  08.06.2015 21:03

  СКАЖИТЬ БУДЬ ЛАСКА ХТО ЗНАЭ ЩО ОЗНАЧАЭ КОЛИ В НАРЕЧЕНОИ ПИД ЧАС ОБТАНЦЬОВУВАННЯ ВПАЛА З РУК ФАТА?

Залишити коментар

*

Вгору