Лупа, вона ж себорея - це досить поширена і зовсім нешкідлива проблема. Дуже часто виникнення лупи пов'язане зі стресовими ситуаціями. Лупа в першу чергу косметична проблема, а не медична.

До того ж, незважаючи на те, що дуже багато людей сильно переживають через себорею, насправді це легко контрольована неприємність.

Лупа - симптоми, лікування, профілактика, причини

Головною причиною появи лупи є Pityrosporum ovale - гриб, який живе практично у всіх на шкірі, але в якихось особливих випадках і умовах можна спостерігати різку активність і збільшення цього мікроорганізму, що в підсумку і призводить до появи лупи. Цей гриб посилено розмножується і при порушеному складі шкірного жиру і його властивостей, а також при підвищеній роботі сальних залоз. Він харчується тим, що ці залози шкіри голови виробляють. При порушеннях, починаються збої в процесах оновлення, а також злущення клітин, які недостатньо омертвіли, збираються у вигляді таких щільних лусочок у великій кількості на поверхні шкіри голови. Ці пластівці і є тією самою лупою.

У разі появи видимих лусочок білого кольору на шкірі або одязі, впоратися з проблемою можна самостійно. Але якщо по закінченні декількох тижнів не спостерігається ніякого покращення, або ж з'явився свербіж на голові і подразнення шкіри, якщо з'явилися лусочки ще більшого розміру і червоні плями або жовтуваті кірки, то обов'язково слід сходити до лікаря.

Себорея - симптоми, лікування, профілактика, причини

Особливого методу для позбавлення від лупи немає, але існує кілька відомих способів, що допомагають боротися з нею. Ні в якому разі не чешіть і не дряпайте шкіру голови, так як це може лише посилити прояви себореї. Намагайтеся м'яко розчісувати волосся перед миттям, бажано щіткою. Мити голову при зіткненні з лупою необхідно кожен день. У деяких випадках вже і цього може бути цілком достатньо для помітного скорочення появи лупи, що буває при легкому або середньому ступені захворювання. Необхідно використовувати шампуні проти лупи, але тільки якщо лусочки дуже сильно помітні або ж якщо на шкірі голови спостерігаються почервоніння. Завжди обов'язково слідувати інструкції, що знаходиться на упаковці шампуню. Деякі шампуні від лупи просто необхідно тривало наносити на волосся, після чого дати йому гарненько вбратися в шкіру голови протягом 10-15 хвилин, і тільки потім змити. А якщо через деякий час використання вибраний шампунь перестав давати ефект, варто спробувати інший. Найефективнішими вважаються ті засоби, у складі яких міститься дьоготь.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору