На сьогоднішній день англійська мова є міжнародною. У західних країнах практично кожен житель крім своєї рідної мови знає ще й англійську. В Україні вона також почала набирати популярності. Вона використовується на телебаченні, у найменуванні товарів, назвах організацій, у різних робочих галузях, наприклад, у програмуванні. Сьогодні ви дізнаєтесь, навіщо і як вивчати англійську мову.

Навіщо і як потрібно вивчати англійську мову

Навіщо вивчати англійську мову

На це питання є кілька відповідей:

 • Навчання будь-якій іноземній мові допомагає людині дізнатися багато нового про культуру іншої країни.
 • Знайомство з іноземними мовами впливає на розумовий розвиток людини. Вважається, що вивчення іноземних мов є одним із найефективніших способів саморозвитку.
 • З’являється можливість розширити світогляд, вирушити в подорож до іншої країни і при цьому вільно спілкуватися з місцевими жителями їхньою мовою. Це часто дуже важливо, тому що тільки корінні жителі того місця зможуть розповісти його історію максимально достовірно або допомогти вирішити будь-яку проблему.
 • При влаштуванні на роботу великим пріоритетом буде знання іноземних мов, особливо англійської. Цей пункт дуже важливий для багатьох компаній, і дозволяє працівнику отримати більш оплачувану посаду.
 • У любителів фільмів та серіалів зарубіжних країн з’явиться можливість дивитися улюблені картини в оригінальному озвученні.
 • Знання англійської допомагає завести нові знайомства з жителями інших країн.
 • Поціновувачі зарубіжної музики зможуть розуміти, про що співає виконавець.
 • У світі існує безліч іноземних авторів, книги яких не перекладають українською мовою. Вивчення англійської мови допоможе читати без перекладу оригінальні твори.

Як вивчати англійську мову

Навчання кожен може вибрати собі сам. Можна спробувати самостійне вивчення або звернутися по допомогу до фахівців. При самонавченні головне знайти правильний підхід та скласти чіткий план дій.

Самостійне вивчення англійської мови

Тут є свої плюси. До них належать: економія коштів, встановлення власного графіка навчання, добір персональної програми. Але у самостійному вивченні англійської є й мінуси. Не кожен зможе грамотно скласти програму навчання як професійний вчитель. Розбір деякого матеріалу також даватиметься важче без докладного роз’яснення.

Як вивчати англійську мову

Вивчення англійської мови з вчителем

Знайомство з мовою за допомогою фахівців буде більш дієвим. Це може бути як онлайн навчання віддалено, так і відвідування будь-яких курсів. До позитивних сторін такого способу можна віднести: грамотно складений план роботи, допомогу у вирішенні незрозумілих питань, виконання готових завдань, які відповідають рівню знань. Крім цього, деякі організації влаштовують поїздки в інші країни з метою спілкування з носіями іноземної мови в їхньому середовищі.

З чого почати вивчати англійську – 7 способів

Для початку слід визначитися з метою, де застосовуватимуться знання англійської. Далі вибрати відповідний метод.

Існує багато способів самостійного навчання іноземних мов. До них належать:

 1. Аудіоуроки, в інтернеті їхній великий вибір. Наприклад можна навести метод доктора Пимслера. У цьому курсі йде навчання основним словам і фразам, які часто використовуються при спілкуванні. Він складається з 90 аудіоуроків та 21 уроку читання.
 2. Ефективно впливає на запам’ятовування англійської мови перегляд зарубіжних фільмів із субтитрами. Такий спосіб буде складний для новачків, він скоріше підійде для людей із мінімальним набором знань мови.
 3. Початківцям можна почати з виконання різних завдань, які також є у відкритому доступі в Інтернеті. Наприклад, розгадування чи складання кросвордів, співвідношення назв із картинками, складання діалогів, заучування нескладних віршів чи пісень, переклад текстів. Перевірка знань за допомогою тестів.
 4. Головним у розумінні англійської є граматика. Є багато книг із самонавчання, де для початківців доступною мовою розписано всі основні правила. Зазвичай вони випускаються з різним рівнем складності, від найпростішого до складнішого. Тим, хто не любить самостійно розбиратися в правилах англійської мови, на допомогу прийде телепередача «Поліглот», у ній йде докладний розбір граматики та пояснення азів англійської мови.
 5. Видаються спеціальні книги з відомими творами, адаптовані для вивчення англійської. Після кожного речення йде переклад та розбір слів.
 6. Для самостійного вивчення існують програми, які можна завантажити на смартфон. Є платні пропозиції із розширеним набором завдань, а є безкоштовні.
 7. Всі викладені методи по-своєму хороші, але найдієвішим буде спілкування з носієм мови. Є сайти, де можна знайти собі співрозмовника, який також бажає підтягнути українську мову, і тим самим спілкування буде взаємовигідним. Це хороший спосіб не тільки максимально просто і швидко вивчити мову, а й завести нові знайомства з цікавими людьми.
З чого почати вивчати англійську

Займатися англійською потрібно щонайменше годину на день. Бажано чергувати уроки, влаштовуючи собі день перерви. Після кожного заняття слід закріпити отримані знання практично. Виконати якесь завдання із застосуванням вивченого матеріалу. Важливим аспектом у вивченні іноземної мови є практика, заучені фрази можна запам’ятати лише на деякий час, а постійне їх застосування допоможе вивчити їх як рідну мову.

Вивчення іноземної мови не має жодного терміну. Так як вона постійно змінюється, додається щось нове і неможливо вивчити всі слова за короткий період. Навіть самі носії не знають усіх слів рідною мовою. Щоб навчитися їм вільно володіти, потрібно вкласти чимало зусиль та часу, та постійно підтримувати свої знання на практиці. Знання іноземної мови допоможе розширити світогляд, завести нові знайомства, влаштуватися на престижну роботу як на своїй батьківщині, так і за кордоном.

Залишити коментар

*

Вгору