Навіщо вагітним жінкам призначають таку кількість аналізів? Адже вагітність – це зовсім не хвороба, так чому ж потрібні ці численні обстеження і аналізи? Основним завданням цих дій є рання діагностика, попередження і лікування будь-яких можливих ускладнень.

Навіщо вагітним здавати стільки аналізів

Кожна жінка напевно погодиться, що вагітність – особливий і навіть чарівний період життя. Але, крім позитивних емоцій і вражень, майбутню маму очікують безліч не надто веселих моментів. А конкретніше – це регулярна здача всіх аналізів на протязі всієї вагітності. Їх багато, вони різні, але кожен з них дуже важливий. Лікарі ж, на жаль, не завжди бажають вдаватися в подробиці, але кожній жінці необхідно знати, які саме аналізи їй належить здати, і для чого вони потрібні.

Обов’язково доведеться здавати кров на загальний аналіз, а також – на цукор. Обов’язково треба буде піти в жіночу консультацію, щоб здати аналіз на ВІЛ. Майбутній мамі на першому прийомі у лікаря проводять внутрішній огляд з обов’язковим взяттям мазка. Мета цього аналізу – визначення складу мікробіоцеоноза вагінального середовища. Все це дуже важливо для вибору майбутньої тактики ведення всієї вагітності, в якому беруть участь такі фахівці, як терапевт, стоматолог, окуліст, гінеколог, отоларинголог та ін. Консультації у цих фахівців призначають при перших візитах жінки в клініку, а в подальшому грунтуючись на показниках. .

Крім обов’язкових аналізів, є й інша їхня категорія – додаткові, які коштують недешево. Вартість – це перша причина, через яку кожен має повне право відмовитися від таких обстежень, адже далеко не у кожної жінки є можливість викласти пристойну суму тільки заради того, щоб зробити рекомендовані, але ніяк не обов’язкові аналізи. Друга причина полягає в тому, що жінці результати таких додаткових аналізів не принесуть нічого доброго, лише додадуть нервів. Лікувати жінку під час вагітності точно ніхто не буде. А якщо ж результати виявляться негативними, то жінку просто проінформують про можливий ризик патологій, а можуть навіть і аборт порекомендувати.

Так навіщо ж потрібні такі аналізи? А тому, що вони дозволяють фахівцям підготуватися до будь-яких можливих сюрпризів, особливо під час пологів, підібрати саме ту бригаду лікарів, яка зможе надати жінці і її малюкові саму кваліфіковану допомогу. Тому, незважаючи на таке розмаїття аналізів, жінці слід витратити трохи часу і спробувати розібратися в кожному з них. Адже в даному випадку від цього залежить більшою мірою здоров’я майбутньої дитини. Під час вагітності жіночий організм приймає на себе подвійне навантаження, тому необхідно ретельно стежити, щоб він функціонував як годинник. А приймати рішення, здавати всі рекомендовані аналізи чи ні має право тільки сама вагітна жінка.

Залишити коментар

*

Вгору