Жіночий журнал JIJOUR

Навіщо відзначати Новий рік? На це питання, на жаль, однозначної відповіді ніхто не зможе дати, але ми все ж спробуємо розібратися в цьому.

Навіщо відзначати Новий рік

Історія цього свята почалася давно, ще за часів язичництва. Тоді Новий рік був безпосередньо пов'язаний з початком, а саме - оновленням природи. Відзначали його першого березня, а не першого січня, так як в цей день починалася весна, а люди в ті далекі часи були залежні від землеробства.

Літочислення з часів прийняття християнства на Русі починалося з дня Святої Пасхи, а саме з першого березня. Однак, князь Іоанн Третій затвердив в тисяча чотириста дев'яносто другому році початок церковного і цивільного року з першого вересня. Іоанн також призначив цю дату днем ​​плати оброків, мит і т.д. Для того, щоб про нові обов'язки ніхто не забував, він надав дню урочистості - першого вересня до нього могла приходити кожна людина, яка шукала справедливості та правди.

У тисяча шістсот дев'яносто восьмому році першого вересня Новий рік був відсвяткований в останній раз, так як Петро Перший своїм указом змінив літочислення, і тепер воно починалося з першого січня. Що стосується святкування цієї дати з карнавалами, галасливими застіллями, гуляннями та салютами, то ця традиція у нас прижилася знову таки завдяки Петру Першому, так як це саме він привіз її до нас із Західної Європи.

Новий рік - це дуже світле і тепле свято, тому що він об'єднує усіх людей, роблячи їх трішки добрішими. Його з нетерпінням чекають як діти, так і дорослі. Дітки люблять новорічне святкування, тому що в цей день до них приходить Дід Мороз, роздає подарунки, а вся родина обов'язково збирається за одним, великим столом. Це ж так чудово! Дорослі чекають свята тому, що їх очікують вихідні, і можна буде трохи відпочити і розслабитися, а також зустрітися зі своїми близькими і дорогими людьми.

У Новий рік так чудово поспостерігати за щирою дитячою радістю, яку вони відчувають знаходячи свої подарунки під ялинкою. До речі, дарувати подарунки на це свято - дуже хороша, чудова традиція. Адже як все ж приємно підносити презенти дорогим людям, а потім бачити перед собою їхні радісні і задоволені обличчя.

Навіщо святкувати Новий рікНапевно, кожен з нас в глибині душі вірить, що Новий рік нам принесе нове і щасливе життя. Тому ми і відзначаємо цей чудовий, казкове свято, загадуючи під дзвін курантів найпотаємніші бажання, а потім веселимося так, щоб цих веселощів вистачило на весь рік, що наступив! Навіщо відзначати Новий рік? Тому, що це веселий, добрий свято, яке несе багато радості і хороших емоцій!

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору