Гикавка – це короткий і мимовільний відносно інтенсивний рефлекторний вдих, який може повторитися кілька разів. Саме це потрібно пам’ятати, якщо плануєте позбавлятися від гикавки, яка, як правило, виникає в не самий відповідний момент.

Позбавляємося від гикавки

Причини виникнення гикавки

Позбавляємося від гикавки ми найчастіше з ряду причин, які в більшості випадків нам не підвладні, але при бажанні їх можна приборкати.

Першою причиною, яка викликає гикавку можна вважати – нервозність і стрес. Будьте впевнені, що якщо ви починає гикати в найскрутніші для вас моменти в житті, то причина саме у вашому душевному стані. Виходить, що як тільки ми позбавляємося від нервового перезбудження, так відразу – позбавляємося від гикавки. Рушійною силою цієї гикавки є порушення вегетативної регуляції.

Другою поширеною причиною гикавки можна вважати – переїдання. Цей вид гикавки часто виникає у дітей, тому позбавлятися від гикавки треба шляхом зменшення порцій їжі або зміною положення тіла. При такій гикавці шлунок тисне на діафрагму, і вона починає скорочуватися, що і призводить до судомного змикання голосових зв’язок.

Причини виникнення гикавки

Третя, мабуть, остання причина виникнення гикавки – переохолодження. Причиною цієї гикавки є те, що ви вельми сильно замерзли або тепла вашого організму мало, щоб прогріти повітря, яке потрапляє в легені. Саме різниця температур і змушує включити механізм гикавки, щоб вас захистити від замерзання. Способом позбутися гикавки викликаною холодом є переміститися в тепло або по можливості укутати шарфом область носа і рота.

Способи позбавлення від гикавки

Як ви зрозуміли кожен з видів гикавки можна зупинити своїм способом, але не завжди варто це робити, так як іноді гикавка виступає, як захисник людини. Хоча охоче погоджуся, що гикавка на іспиті через ваше хвилювання – це не найбільш доречна річ, тому пропонуємо добірку методів, які можна застосовувати в залежності від причини виникнення гикавки.

Способи позбавлення від гикавки

Способи позбавлення від гикавки, яка викликана нервовим перенапруженням:

 • Зробити швидкий вдих і повільний видих, при необхідності повторити.
 • Затримати дихання після зітхання, видих робити на межі можливостей. Повторити 5-6 разів.

Для людей, які часто позбавляються від гикавки цього виду варто:

 • Виключіть переказ
 • Не затягуйте ремінь на талії
 • Вчіться самовладанню і контролю емоцій

Способи позбавлення від гикавки, яка викликана переїданням:

 • Поміняти позу в ідеалі випрямиться або потягнуться, якщо лежали, то встати і походити
 • З’їсти рафінад, змочений в оцті або часточку лимона, або шматочок льоду, щоб стимулювати шлунок
 • Добре допомагає серія безперервних ковтків прохолодної рідини (без газу)

Способом позбавлення від гикавки, яка викликана переохолодженням являється:

 • Переміщення в тепле приміщення
 • Розтирання спиртом завмерлої частини тіла
 • Використання об’ємного шарфа, через який можна дихати в холодну пору року.

Методи позбавлення від гикавки

Крім перерахованих методів не погано в дитинстві помагають приказки про “Єгорку” і “Іковка, яка йде до води”, але в крайній ситуації і до них можна вдатися, але тільки нишком, так як цей метод позбавлення від гикавки вам запам’ятають надовго.

Мітки:
Залишити коментар

*

Вгору