Універсальної відповіді на питання – “Їсти чи не їсти після 6?“, Немає. Пов’язано це з тим, що режим харчування людини залежить не тільки від часу доби, а й від багатьох інших причин. Всі дієтологи схиляються до єдиної думки, що основні чинники, які впливають на режим харчування, це:

Вплив темпераменту на харчування

Холерик повинен харчуватися 2 рази на день. Сніданок у холерика повинен відбуватися з 7 до 9 ранку. Обід і вечеря повинні бути – з 18 до 19 годин.

Їсти чи не їсти після 6

Сангвініки повинні їсти частіше, так як через свою гіпер-активність вони витрачають багато енергії. Рекомендується сангвінікам їсти 4 рази на день. Сніданок – 7-9 ранку. Другий сніданок – в 12:00. Обід сангвініка в 14, а вечеря в 19 годин.

Флегматикам і меланхоликам слід їсти не частіше 2-3 разів на день. Снідати з 7 до 9, обідати з 15 до 17 і вечеряти з 19 годин.

Як ви помітили, то всім видам темпераменту дозволяється їсти після 6. Однак, щоб до кінця розібратися в тому, їсти чи не їсти після шостої вечора, слід вивчити вплив біоритмів на харчування.

Вплив біоритмів на харчування

За періодом активності, людей ділять на 2 категорії: “жайворонки” (основна активність в 1-й половині дня) і “сови” (основна активність у 2-й половині дня). У жайворонків зазвичай перший і останній прийом їжі відбуваються дуже рано. Снідають вони зазвичай до 7-8 годин, а вечеряють близько 6.

Вплив темпераменту на харчування

У “сов” все по іншому. Прокидаються вони пізно, в районі 11-12 годин, тому снідають близько 13, а вечеряють вони після 6, в районі 21-22 годин.

Згідно біоритмів, “сови” цілком спокійно можуть їсти після 18:00.

Якщо не їсти після 6

Якщо ви вирішите не їсти після 6, а ви, приміром, “сова”, тоді, ви, ризикуєте зазнати глибокий стрес, так як вашому організму потрібна буде їжа, адже він звик їсти після 6 і навіть після 8 вечора. Йому потрібна буде енергія, щоб продовжувати свою активність ще годин 5-6. До того ж, якщо ви перестанете їсти після 6, ви почнете набагато більше їсти до 6. І наслідком такої дієти буде утворення додаткових жирових відкладень.

До того ж, якщо ви ляжете спати на голодний шлунок, то швидше за все ви швидко не заснете, а будете страждаючи ворочатися в ліжку. Вранці ви вже будете на стільки голодними, що ризикуєте з’їсти порцію в два рази більше, ніж зазвичай.

Якщо не їсти після 6

Як їсти після 6

Найголовніша і універсальна порада з правильного харчування, яка допоможе вам не набрати зайвих кілограмів, а навіть трохи скинути – “Їжте протягом дня невеликими порціями. Ваша мета – втамувати голод до наступного прийому їжі”. Ще, слід пам’ятати, що наш організм налаштований на активну переробку їжі тільки в першій половині вашого активного дня. Тому, більшу частину всього раціону харчування слід їсти в першій половині дня, тобто на сніданок і обід.

Ні в якому разі не нехтуйте сніданком і обідом, якщо ви їсте тільки один раз в день, то ви ризикуєте перетворитися на борця сумо. Борці сумо, для досягнення необхідних габаритів і ваги, харчуються з особливих дієт. Вони їдять лише один, максимум два раз на добу. Причому, їх трапеза зазвичай триває до 2 години і вони за один прийом їжі отримують близько 10 тис калорій.

Як їсти після 6

Щоб не бути сильно голодним після 6, на сніданок слід їсти більше їжі багатої вуглеводами: вівсянка, цільнозерновий хліб, печену картоплю, бурий рис і т.д. На обід і на вечерю, в ідеалі, взагалі не повинно бути їжі багатої вуглеводами. В обід з’їдайте більше овочів з пісним м’ясом, а на вечерю – салат з курячою грудкою або яловичину.

Також, варто відзначити, що більшість дієтологів схиляються до думки, що після шести вечора краще утриматися від прийому їжі, а якщо ж вам все ж таки захотілося їсти після шести, то з’їжте пару яблук або яких-небудь овочів, фруктів і випийте склянку кефіру або соку (грейпфрутового, виноградного, яблучного, журавлинного). Також, намагайтеся більше вживати легку і здорову їжу і відмовтеся від солодощів, тоді вам не буде потрібно ніяка дієта.

Залишити коментар

*

Вгору