Прагу прийнято називати серцем Європи. Прага не схожа ні на одне місто в світі, навіть на місто Хум в Хорватії. Бо саме Прага є унікальним у своєму роді місцем, в якому представлені чудові архітектурні пам’ятники, фортечних споруд і готичних замків, величезних площ, мощених бруківкою і вузьких звивистих вуличок. А також свою лепту в неповторність Праги вносять дивовижні природні ландшафти чеської столиці та її околиць. *OK* Навіть самий вимогливий турист знайде в Празі щось незабутнє і неповторне для себе.

Прага

Прага місто архітектурної пишноти Чехії

Найчастіше туристи відвідують Староміську площу в Празі. Вона є цілим комплексом архітектурних споруд і найкрасивіших пам’ятників, який і є історичний центр міста, відомий як Старе Місто. Тут знаходиться Староміська ратуша з знаменитими всьому світу астрономічним годинником Орлой. Ці годинники були створені на початку XV століття. Вони являють собою не просто звичайний циферблат, але також і астрономічний, який показує положення Сонця, Місяця, Полярної зірки і ще деяких значущих сузір’їв. З значущих архітектурних творінь на Староміській площі є також костел Св. Мікулаша, Тинський костел і величний пам’ятник реформатору церкви Яну Гусу.

місто Прага

Особлива увага туристів припадає на Карлів міст через річку Влтаву, який створювався більше 50 років в XIV столітті з ініціативи короля Карла IV. Це не просто пішохідний міст, а справжня галерея під відкритим небом шириною в 10 метрів і довжиною 516 метрів. ;D Карлів міст прикрашений 30 скульптурами, однією з найзнаменитіших є статуя Св.Яна Непомуцького.

місто Прага в Чехії

Ще одне місце, яке популярне серед туристів – це Празький Град, який є як історичним, так і політичним центром Праги. Празький Град – це не тільки скарбниця архітектурних споруд, але і резиденція президента Чехії. Найважливіша пам’ятка Празького Граду це Собор Святого Віта. Храм будувався більше 500 років – з XIV по ХХ ст. Архітектура Собору Святого Віта гармонійно поєднує в собі елементи трьох стилів: бароко, ренесанс і готика. Саме в цьому храмі були короновані абсолютно всі чеські правителі, а деякі з них і поховані. З вежі-дзвіниці собору Святого Віта відкривається приголомшливий вид на панораму Праги, як з Великої китайської стіни на красиві широти китайських земель. Потрапити сюди дуже просто, потрібно подолати 287 сходинок старовинної вежі. Побувавши в Празькому граді, варто відвідати Національну галерею, Старий королівський палац і Злату вуличку, в одному з будинків якої жив Франц Кафка.

Прага місто Чехії

Із сучасних пам’яток Праги варто виділити «Співаючі фонтани». 😉 Це приголомшливе видовище, яке створює малюнок тисячами струменів води, що підсвічуються різнокольоровими вогнями, супроводжується підбіркою прекрасної музики різних епох і стилів.

Чеська Прага

Ще одним з історичних районів Праги є Градчани, який славиться достатком палаців – Шварценберзький, Чернінському, Тосканський і соборів – костел Діви Марії, костел св. Яна Непомуцького, костел св. Роха. У Градчанах розташована знаменита Лорета – Священна Хатина. Ця споруда є символічною копією рідного будинку Діви Марії. Празька Лорета славитися своїм красивим і мелодійним дзвоном. Відомим багатьом є і Страговський монастир, нині – музей національної писемності, а також Чумний стовп із статуєю Діви Марії.

Архітектура Праги

Мала Країна – другий за давністю міський квартал Праги, в якому знаходитися велика частини празьких палаців. *SCRATCH* Самим розкішним і величним палацом є палац Вальдштейнський – колишня резиденція маршала Вальдштейна, нині займана сенатом.

Пам'ятки Праги

Нове Місто – досить молодий і великий історичний район Праги. Серцем району є Вацлавська площа, як Таймс-Сквер у Нью-Йорці – це місце зустрічей і різних демонстрацій чеського народу. Недалеко від Вацлавської площі знаходиться Національний музей – самий старовинний музей Праги. У цьому районі розташована сувора і витончена у своїй красі Новоміський ратуша, яка зводилася протягом 200 років. Туристи також відвідують загадковий будинок Фауста.

Прага в Чехії

Це лише деякі найвідоміші пам’ятки Праги, але якщо Ви поїдете до Праги Вас чекають ще більша частина палаців, площ, соборів, монастирів і кварталів Праги. *YES*

Залишити коментар

*

Вгору