Велика китайська стіна (кит. трад. 长城, упр. 长城, піньінь Chángchéng, буквально «Довга стіна» або кит. Трад. 万里长城, упр. 万里长城, піньінь Wànlǐ Chángchéng, буквально «Довга стіна в 10 000 лі») – найбільший пам’ятник архітектури як і Мавзолей Тадж-Махал не тільки самого Китаю, а всього світу. Велика китайська стіна проходить по північному Китаю на відстань 8851,8 км.

Китайська стіна

Історія Великої китайської стіни

За однією версією історія Великої Китайської стіни почалася з епохи правління першого імператора Китаю – Цінь Шихуанді, який наказав побудувати Велику Китайську стіну після того, як йому передбачили те, що “погублять Цинь хусци, що на півночі”. ;D Імператор вирішив захистити імперію Цинь від “північних дикунів”, побудувавши небачені за своєю масштабністю оборонні укріплення у вигляді Великої Китайської стіни. Для будівництва якої були зігнані сотні тисяч рабів, військовополонених і селян. Цілодобово вони утрамбовували землю, укладали величезні камені і цеглу, замішували розчин для їх скріплення.

Велика китайська стіна

За іншою версією, будівництво Великої Китайської стіни почалося ще до правління імператора Цинь Шихуанді. З 300 року до н. е.. правителі північного Китаю будували невеликі відрізки стіни уздовж кордонів своєї території правління. Їх склад був з ущільненої землі, і мав протяжність близько 2000 кілометрів. А імператор Ши Хуанді надумав зміцнити ці побудовані відрізки і з’єднати їх в одну Велику Китайську стіну, щоб зробити її у вигляді безперервної лінії для захисту від північної загрози.

Історія Великої китайської стіни

Велика Китайська стіна була побудована так майстерно і міцно як і Собор Паризької Богоматері, що збереглася до цих пір в цілості, схоронності і в ідеальному стані. Велика Китайська стіна єдине рукотворне спорудження на нашій планеті, яке видно навіть з космосу. Велика Китайська стіна тягнеться вздовж міст, через пустелі, долини, глибокі ущелини – через весь сучасний Китай. Коли стіна була побудована, то вона перетворила Китай у величезну, добре захищену фортецю.

Велика Китайська стіна сьогодні

Сьогодні Велика Китайська стіна приваблює безліч туристів зі всього світу. Опис китайської столиці ніяк не може обійтися без згадки про Велику Китайську стіну. Всі китайці твердо переконані, що історія Великої Китайської стіни – майже половина історії самого Китаю і неможливо зрозуміти Китай, не відвідавши її. За підрахунками вчених, якщо всі матеріали, використані при будівництві Великої Стіни, скласти в стіну товщиною в один і висотою в п’ять метрів, то її довжини вистачить, щоб оперезати земну кулю. *THUMBS UP*

Велика Китайська стіна сьогодні

За грандіозністю архітектурна споруда Велика Китайська стіна не знає собі рівних в історії світової архітектури. Із самих високих точок Великої Китайської стіни помилуватися чудовою панорамою, з’їжджаються туристи з усього світу як і на Таймс-Сквер у Нью-Йорці, які щодня відвідують цей пам’ятник світової архітектури, щоб захопитися грандіозністю цієї будови і його масштабами. Прямо там охочі туристи можуть купити сертифікат з зазначенням дати і часу відвідування Великої Китайської Стіни.

Залишити коментар

*

Вгору