Тадж-Махал – мавзолей-мечеть, яка своєю красою і неповторністю прикрашає берег річки Ямуна в Агре, Індія. Мавзолей побудований за наказом мусульманського імператора Великих Моголів Шах Джахана на згадку про дружину-красуню Мумтаз Махал *IN LOVE* , яка померла при пологах (пізніше тут був похований і сам Шах Джахан).

Мавзолей Тадж-Махал

З історії мавзолею Тадж-Махала

Мавзолей Тадж Махал вважається кращим прикладом архітектури стилю Муга, який поєднує в собі елементи перського, індійського та ісламського архітектурних стилів. 🙂 У 1983 році мавзолей Тадж-Махал був названий об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: «перлиною мусульманського мистецтва в Індії, одним із загальновизнаних шедеврів спадщини, яким захоплюються у всьому світі». Та щорічно приїжджають, як і на Ніагарський водоспад, мільйони туристів щоб помилуватись неповторною архітектурою, яка  настільки вражає кожного, що не можливо відвести погляду від цієї краси.

Всередині мавзолею Тадж Махал знаходяться дві гробниці – шаха і його дружини. Насправді, місце їх поховання знаходиться там же, де і гробниці, але під землею. Тадж Махал являє собою п’ятикупольну споруду заввишки 74 м на платформі, з 4 мінаретами по кутах (вони злегка нахилені в бік від усипальниці для того, щоб у випадку руйнування не пошкодити її), до якого примикає сад з фонтанами і басейном.

На будівництво комплексу було запрошено більше 20 000 майстрів з усіх кінців імперії, а також майстри Середньої Азії, Персії і Близького Сходу. *YES*

Стіни викладені з полірованого напівпрозорого мармуру з інкрустацією із самоцвітів. Для оздоблення мавзолею Тадж-Махал були використані бірюза, агат, малахіт, сердолік і ін. Мармур має таку особливість, що при яскравому денному світлі він виглядає білим, на зорі рожевим, а в місячну ніч – сріблястим.

Згідно з непідтвердженою легендою, на іншому березі ріки повинен був розташовуватися будівля-близнюк з чорного мармуру, але він не був побудований. З’єднувати ці дві будівлі повинен був міст із сірого мармуру. 😉

Залишити коментар

*

Вгору