Мотовун – це невелике хорватське місто, що розташувалося в центральній Істрії і відомий він трохи менше, ніж його великі сусіди – Опатія, Пореч. Однак, говорячи про Мотовун, в першу чергу згадуються не його великі сусіди, а навпаки, міста Грожнян і Хум, які відомі своїми мініатюрними розмірами. А все тому, що Мотовун теж відноситься до числа цих практично «лялькових» міст. *OK*

Мотовун - місто-фортеця в Хорватії

Мотовун – місто і фортеця XII-XIII століть

Населення (за результатами перепису 2001 року) становить 531 особу або 983 особи, якщо вважати населення навколишнього району.

Розташований на висоті 277 м над рівнем моря. Відстань до узбережжя Адріатичного моря – від 20 до 30 км.

У кожного міста Істрії, навіть у такому маленькому, як Мотовун, є історія про власних гігантів-покровителів, причому для кожного з них детально розписана біографія – хто чим займався, в яких походах і битвах брав участь, який у них був характер і т. п . У Мотовуна таким покровителем є велетень Вели Єжи.

У Середні століття через часті набіги варварських племен, корінне Іллірійський населення було змушене піти з узбережжя вглиб півострова Істрія і побудувати на пагорбах потужні міста-фортеці, які здатні витримувати тривалу облогу.  ;D

Мотовун Мотовун в Хорватії

Сьогоднішній вигляд Мотовун отримав в XII-XIII століттях. Більшість будівель міста були побудовані кілька століть тому, проте, в наші дні місто вже «спустилося» до підніжжя пагорба і нові котеджі будуються вже у долині.

Мініатюрність міста і невелика кількість проживаючих у ньому людей дозволили Мотовуну зберегти свій середньовічний дух і свою своєрідну архітектуру як Париж Собор Паризької Богоматері.

Однак, не однією архітектурою відомий Мотовун. Головний «козир» міста – його Мотовунскі гаї, які повні трюфелів. Цей відомий у всьому світі делікатес вабить сюди гурманів з усього світу. Приїхати в Мотовун і не купити баночку трюфелів як сувенір практично неможливо. За 100 гр делікатесу доведеться заплатити приблизно 30 євро.

Мотовун - місто-фортеця

Не любите трюфелі? *SCRATCH* Що ж, можливо Вам доведеться за смаком місцеве вино. Мотовун славиться своїми виноробними. Проводять сорти вина, які називаються «мапавазія» і «Тера». Ці вина вважаються традиційно істрінські.

Залишити коментар

*

Вгору