Хум – місто-фортеця в центральній частині півострова Істрія, в громаді Бузеті. Це малесеньке містечко отримало статус міста в ранньому середньовіччі і зберегло цей статус при всіх владах до наших днів. Місто занесено до Книги рекордів Гіннесса як найменше місто в світі (зараз у ньому «прописано» 17 жителів). *SCRATCH*

Легенда свідчить, що місто Хум збудували велетні в долині річки Мірна з каменю. Як і, можливо, велика китайська стіна.

Місто Хум в Хорватії

У документах вперше згадується починаючи з 1102-року, коли його називали Холм. Виник на залишках римського поселення. У XI столітті отримав статус міста. У XIV столітті був приєднаний до Боснії королем Тартко I, в результаті чого його королівство отримало вихід до Адріатичного моря.

Хум – місто-фортеця Хорватії

У свої найкращі часи місто нараховувало до 300 жителів.

Хум

Місто розташоване на висоті 349 м на вершині гори, в 14 км на південний схід від Бузеті у бік тунелю Учка. З Рочем місто з’єднане «Алеєю глаголяша». Тут же розташовані древні камені з написами глаголицею – пам’ятники давньослов’янської писемності. Це досить вузька дорога, на якій роз’їхатися і двом автомобілям досить складно, не кажучи вже про туристичні автобуси. 😉

Місто оточене фортечними стінами, у той час як центр міста складається тільки з двох маленьких вулиць з кількома будинками, парафіяльної церкви, побудованої в 1802 році, романської церкви XII століття, типовою істрійські конобах (невеликий ресторанчик з домашньою кухнею) – «Humska konoba«, музею та магазинчика «Imela» з продуктами для «корінного» населення і величезним вибором місцевих сувенірів для туристів. Тут же можна придбати різні сорти оливкової олії, істріянских вин, сирів, ракії, меду. І, звичайно ж, можна купити баночку трюфелів. У Хумі можна спробувати «Humska biska» – ракію, виготовляють тут за рецептом, якому вже більше двох тисяч років.

Хум в Хорватії

Краса хорватської землі описана в книгах багатьох письменників, відображена на картинах відомих майстрів пензля та фотохудожників. Тут побували десятки людей зі світовим ім’ям: Агата Крісті провела свій медовий місяць, Джек Лондон відігріваються душею і тілом після своїх «Північних оповідань», а Ежен Йонеско приходив до тями після створення чергової п’єси абсурду. Бували в цих краях лорд Байрон і Жюль Верн. Чехов описав курортне життя на Опатійськой Рів’єрі в розповіді «Аріадна», а Бернард Шоу був в захопленні від краси Шибеника, назвавши його «раєм на землі», схожим на Ніагарський водоспад.

Місто Хум

«Боги хотіли прославити те, що вони створили, і в останній день, зі сліз, зірок і дихання моря, створили Корнаті»,-писав Бернард Шоу, описуючи найбільший середземноморський архіпелаг Корнаті, що складається з 140 островів і рифів ;D … Сам Жак Ів Кусто був захоплений теплим, прозорим і чистим морем, що омиває Хорватію.

Побувавши в місті Хорватії Хум всього лише раз, Ви кожного разу будете згадувати його знову і знову як, наприклад, прогулянку по Таймс-Сквер у Нью-Йорці.

Залишити коментар

*

Вгору