Собор Паризької Богоматері, Нотр-Дам (фр. Notre Dame de Paris) - духовне і географічне «серце» *IN LOVE* Парижа як Мавзолей Тадж-Махал в Індії. Собор розташований в східній частині острова Сіте, на місці, де була перша християнська церква Парижа - базиліка Святого Стефана, яка була побудована, у свою чергу, на місці галло-римського храму Юпітера.

Собор Паризької Богоматері

У 1831 році Віктор Гюго опублікував роман «Собор Паризької Богоматері», написавши у передмові: «Одна з головних цілей моїх - надихнути націю любов'ю до нашої архітектурі», такої як на Трафальгарській площі в Лондоні.

Про собор Паризької Богоматері

У соборі Паризької Богоматері проявляється подвійність стилістичних впливів: з одного боку, присутні відгуки романського стилю Нормандії з властивою йому могутньою і щільною єдністю, а з іншого, - використані новаторські архітектурні досягнення готичного стилю, які надають будівлі легкість і створюють враження простоти вертикальної конструкції. Висота собору - 35 м, довжина - 130 м, ширина - 48 м, висота дзвіниць - 69 м, вага дзвону Еммануель у східній вежі - 13 тонн, його язика - 500 кг. *OK*

Одна з найбільших реліквій християнства, зберігається в соборі Паризької Богоматері - це Терновий вінець Ісуса Христа. Вінець до 1063 року вінець перебував на горі Сіон в Єрусалимі, далі його звідти перевезли до Константинополя, до палацу візантійських імператорів.

Ще не менш цікавою і красивою пам'яткою, хоч і не архітектурною як Собор Паризької Богоматері, а природною, є Ніагарський водоспад, який обов'язково слід відвідати хоча б один раз.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору