Людина завжди турбується про свою долю, про успіх справи, про здоров’я, про кохання. Її завжди цікавить майбутнє. Саме тому на Русі здавна з’явився звичай – гадати. Існує безліч способів ворожінь. Але звичайно, самі цікаві і таємничі ворожіння бувають в Новорічну ніч, на Різдво або Водохреще. За народним звичаєм ворожили в новорічну ніч (з 31 грудня на 1 січня), в ніч під Різдво (з 6 на 7 січня), на старий Новий рік (з 13 на 14 січня), на Водохреща (19 січня). Протягом двох святочних тижнів (після різдва і до хрещення) також можна було гадати на долю, на судженого, на народження дітей і т.д.

Різдвяні гадання

За старих часів для ворожіння дівчата вибирали “нечисті” місця – занедбані будинки, лазні, хліви, підвали, сіни, горища, кладовища. Ворожіння завжди вважали справою “небожеською”, тому ті, хто хотіли погадати, повинні були зняти з себе натільні хрести та пасок, розв’язати всі вузли на одязі, розпустити коси. Гадати прямували потайки: виходили з дому не перехрестившись, йшли мовчки, босоніж, в одній сорочці. Покривали обличчя хусткою, і замружуєтеся, щоб їх не впізнали, якщо хтось раптом по дорозі зустрінеться.

Різдвяні ворожіння на судженого

Віщий сон

Дізнатися про те, хто буде звуженим, можна й іншим способом. Наприклад, побачити його у віщому сні. Для того щоб приснився віщий сон, потрібно чистим гребінцем розчесати на ніч волосся, вимовити: “Суджений-ряджений, прийди до мене вбраний” і покласти гребінець під подушку. Перед тим, як заснути, потрібно постаратися уявити собі образ судженого. Для того, щоб побачити судженого у сні, можна також замість гребінця покласти під подушку карти – королів всіх мастей, крім пікового. Яку карту на ранок витягнеш – таким і буде твій майбутній чоловік. Якщо король “червоний” (бубновий або червовий), значить чоловік любити буде і поважати. А якщо “чорний” (хрестовий), то життя ваше буде нелегким, нещасливим.

Ім’я судженого

Якщо ви хочете дізнатися ім’я судженого, то зробити це простіше простого. Візьміть кілька аркушів паперу, напишіть на кожному з них по одному чоловічому імені і покладіть, наприклад, у капелюх. Струсніть капелюх кілька разів і витягніть навмання один листочок. Те ім’я, що буде написано на листку, і буде ім’ям вашого майбутнього чоловіка.

Ворожіння з дзеркалом

Це ворожіння спочатку було розраховане на людей з міцними нервами, бо “істеричним іпохондрикам переляк від побаченого може потрясти їх організацію”, – йдеться в одній старовинній книзі. Беруться два дзеркала різної величини, встановлюються один навпроти одного, висвітлюються двома свічками. Гадальщиця сідає за меншим дзеркалом. Тепер, заглядаючи поверх нього в більше, вона повинна побачити довгий дзеркальний коридор, осяяний вогнями. “Ворожбита особа повинна видалити з кімнати кішок, собак, птахів і сторонніх осіб, крім однієї або двох скромних персон, які цікавляться однаково із собою ворожбою або для повадності. З боку останніх, потрібно не дивитися в дзеркало, не підходити до ворожбитої і не розмовляти “. Коли все це зроблено, гадальщиця повинна запастися терпінням і довго вдивлятися в дзеркальний коридор. Як тільки бажаний образ здасться в кінці коридору, треба відразу накинути на менше дзеркало чисту хустку або просто прибрати його. Кажуть, якщо цього не зробити, суджений може вдарити дівчину по обличчю і тоді у неї на щоці назавжди залишиться червоний слід від удару …

Різдвяні ворожіння

Ворожіння на рушнику

На ніч вивішують за вікно білий рушник (цікаво, це щоб майбутньому нареченому видніше було?) І кажуть: “Суджений-ряджений, прийди і утрися”. Якщо вранці з-за вікна ви дістали абсолютно сухий рушник, то сидіти вам в цьому році “в дівках”, а якщо рушник мокрий, то точно бути заміжньою.

Кидання башмака

Дівчата знімають з лівої ноги черевик і кидають його за ворота, спостерігаючи при цьому, куди черевик ляже носком. У ту сторону буде віддана заміж. Коли ж він дивиться в ворота, з яких викинуть, то дівчині в цьому році жити вдома і не виходити заміж.

Коли заміж-то?!

Налийте в склянку води. Поставте близько до стінок склянки дві свічки. Візьміть обручку (мамину або бабусину), підв’яжіть її на волосся або тонку нитку. Опустіть кільце в стакан так, щоб воно не торкалося води. А тепер прислухайтеся – кільце буде стукати об стінки склянки й вимовляти ім’я судженого. Якщо не розберете імені, то запам’ятайте, скільки разів кільце стукнувся об стінки – у стільки років вийдете заміж.

Різдвяні ворожіння на долю

Восковий малюнок

Про те, що чекає вас в майбутньому, можна дізнатися кількома способами. Ось, наприклад, один з них. Розтопіть віск у гуртку, налийте молоко в блюдце і поставте біля порогу квартири або будинку. Скажіть: “Домовий, господар мій, прийди під поріг попити молочка, поїсти воску”. З останніми словами вилийте в молоко розтоплений віск. А тепер уважно дивіться. Якщо побачите застиглий хрест, чекають вас у новому році якісь хвороби. Якщо віск “зацвіте”
квіткою, то чекає вас заміжжя або у вашому житті з’явиться новий друг. Якщо покажеться звір, чекають вас переїзди, перельоти і далекі дороги. Якщо віск ляже зірочками, чекайте удачі на службі, у навчанні.

Ворожіння на Різдво

Що чути?

За старих часів, для того щоб дізнатися про майбутнє, дівчата ходили по вулицях і прислухалися до звуків. Якщо почується дзвін дзвонів – значить, скоро вийти заміж, якщо в якомусь будинку лаються, значить, життя сімейне буде несолодким. Сьогодні це гадання можна змінити. Наприклад, не виходячи на вулицю, можна погуляти по під’їзду, прислухаючись, про що говорять ваші сусіди. За кожними дверима обов’язково ви почуєте щось цікаве, що підкаже вам якусь подію в майбутньому році.

Ворожіння по кільцю

Кладуть золоте кільце в стакан з водою і ставлять його на ніч на мороз (або в морозилку, якщо відлига). Вранці спостерігають результат. Замерзла вода без горбків означає бездітне життя. Скільки буде горбків, стільки і народиться синів, а якщо на замерзлій поверхні тільки ямки – чекай дочок.

Залишити коментар

*

Вгору