А ВИ ЗНАЛИ, ЩО ЩАВЕЛЬ:

✅ Допомагає худнути
У 100 г листя всього 22 ккал. Тому із щавлю можна готувати салати, супи та соуси навіть тим, хто на дієті.

Захищає клітини від руйнування
У рослині містяться різні поліфенольні сполуки, які є натуральними антиоксидантами. Вони не дають агресивним вільним радикалам ушкоджувати клітини організму.

Відновлює дефіцит вітамінів
У щавлі сім життєво важливих вітамінів. Причому, деяких досить багато. Так, якщо з’їсти 100 г листя, можна забезпечити себе половиною добової норми вітаміну С, 28% – вітаміну А та 9% норми вітамінів В2 та В6.

Насичує мінеральними речовинами
Ще в листі багато корисних мікро- та макроелементів. Так, у 100 г міститься 20% добової норми заліза, 15% – калію та 7% – кальцію.

Щавель: користь для організму

Знижує артеріальний тиск
Дослідники отримали екстракт з листя щавлю і вводили його щурам з нормальним та підвищеним артеріальним тиском. Виявилося, що отриманий розчин розширює судини і допомагає в лікуванні гіпертонії.

Знищує жир
Інше дослідження в пробірці показало, що поліфенольні сполуки стимулюють ліполіз або розщеплення жирів у клітинах-адипоцитах, а також не дають їм ділитися. Жири швидше виводяться з організму, і вага знижується.

Захищає від бактерій
До колонії кишкової палички у лабораторному посуді додавали екстракт щавлю, розчинений у метанолі. Виявилося, що бактерія не може розмножуватися через фенольні сполуки, які є в рослині.

Знижує ризик утворення тромбів
В експериментах на щурах вдалося встановити, що екстракт щавлю знижує здатність тромбоцитів склеюватись і формувати згустки. Так зменшується ризик появи небезпечних тромбів та розвитку інфаркту та інсульту.

Перешкоджає зараженню вірусами грипу А та простого герпесу
Дослідники виявили у листі щавлю речовину проціанід. В лабораторних умовах вдалося встановити, що воно не дає вірусу грипу А прикріпитися до клітини і проникнути всередину, а отже, запобігає зараженню.

Знижує рівень холестерину
У дослідженні на щурах змоделювали отруєння чотирихлористим вуглецем, який токсичний для печінки та посилює синтез тригліцеридів та «поганого» холестерину. Потім тваринам давали екстракт листя щавлю. Завдяки йому у щурів нормалізувалася концентрація ліпідів у крові.

Не дає розвиватися пухлинам
У листі щавлю виявили речовини антрахінони. У лабораторних чашках їх додавали до клітин пухлин яєчника, легені, нервової системи та товстого кишечника. Виявилося, що під впливом такого розчину ракові клітини не лише гинуть, а й припиняють мутувати.

Залишити коментар

*

Вгору